Będzie jaśniej na Chynowie

20 Listopad 2023
Do 26 bm. można zgłaszać pomysły na inwestycje w nowej edycji budżetu obywatelskiego. To dobry pomysł na realizację marzeń, o czym dobrze wiedzą na Chynowie. Na osiedlu Kolorowym montowane są właśnie energooszczędne lampy.

Zadanie wywalczyli chynowianie w budżecie obywatelskim. Na Boże Narodzenie oświetlenie będzie gotowe. Łącznie na os. Kolorowym staną 72 lampy LED, będą na ulicach: Niebieskiej (16), Brązowej (11), Siwej (2), Modrej (2), Lazurowej (4), Różowej (6), Białej (6), Mahoniowej (5), Bordowej (7), Popielatej (6), Oliwkowej (4) i Granatowej (3). To blisko trzy kilometry kabli. Wykonawcą jest firma ITINET R. Wojniusz. Koszt tego zadania to 565 tys. zł.

- Mamy spore doświadczenie w projektach z budżetu obywatelskiego - mówi radny Zbigniew Binek z Zielona Razem. - W każdej edycji mieszkańcy wiedzieli, co konkretnie chcą zrobić, dlatego łatwiej ich było zmobilizować do zbierania głosów poparcia dla inwestycji. Kolejny etap oświetlenia os. Kolorowego był konsultowany z urzędem miasta i mieszkańcami, każdy wie, w którym miejscu pojawi się lampa.

Chynowianie nie zasypiają gruszek w popiele. W tegorocznym BO planują powalczyć o ostatni etap oświetlenia os. Kolorowego, minitężnię i tzw. strefę chillout do relaksu.

Do 26 listopada można zgłaszać propozycje do nowej edycji budżetu obywatelskiego. Inwestycje w „starej” Zielonej Górze muszą mieć wartość od 100 tys. zł do 1 mln zł, a te w dzielnicy Nowe Miasto od 100 tys. zł do 500 tys. zł. To mają być konkretne zadania inwestycyjne, a nie pojedyncze akcje lub wydarzenia. Projekty muszą dotyczyć nieruchomości, którymi dysponuje miasto. Zgłoszenia mogą składać mieszkańcy Zielonej Góry, pod każdym z nich niezbędna jest lista 15 mieszkańców popierających inicjatywę. Do wydania jest w sumie 7,5 mln zł.

Szczegóły na stronie: www. zielonagora.konsultacjejst.pl.

(rk)