Będzie boisko z atrakcjami

17 Czerwiec 2022
W minioną środę prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Mizar z Kożuchowa na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kąpielowej na Jędrzychowie.

W planach jest boisko do piłki nożnej typu orlik z nawierzchnią do sztucznej trawy, dwa boiska do streetball’u, plac zabaw dla dzieci w wieku szkolnym, który uzupełni bazę sportową placówki na Jędrzychowie. Nie zabraknie terenu rekreacyjnego dla seniorów wraz z siłownią plenerową. Projekt nie przewiduje wycinki drzew, które rosną w sąsiedztwie planowanej inwestycji. Teren zostanie oświetlony, w planach jest monitoring.

- To boisko nie miało szczęścia, bo budujemy je czwarty rok - mówił prezydent Janusz Kubicki. - Trudno było znaleźć kompromis między dwoma grupami mieszkańców, które miały inną koncepcję obiektu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie radnego Filipa Czeszyka. Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję, dlatego nie ukrywam, że bardzo się cieszę z jej realizacji. Jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego będzie można skorzystać z wszystkich atrakcji.

Wywołany do odpowiedzi F. Czeszyk (Zielona Razem) tłumaczył, że cały projekt przygotowano zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców Jędrzychowa. - Uwzględniliśmy wiele ich uwag, np. zostaną zamontowane furtki, by ułatwić komunikację. Będą wyposażone w tzw. samozamykacze, dzięki nim na teren boiska nie dostaną się dzikie zwierzęta - mówił radny.

Wykonawcą będzie firma Mizar z Kożuchowa. Zadanie zamknie się w kwocie ok. 2 mln 100 tys. zł. Pierwotnie zadanie miało kosztować ok. 940 tys. zł. Wyższa cena jest wynikiem trudnej sytuacji na rynku materiałów budowlanych, które mocno podrożały, a część z nich, np. stal, jest trudno dostępna. Prezydent zdecydował dołożyć do inwestycji.

- Bardzo się cieszę, że możemy zrealizować mądrze i ciekawie zaprojektowany obiekt, nastawiony na rekreację dla mieszkańców Jędrzychowa i nie tylko - mówiła Eliza Miciuła-Urban, prezes firmy Mizar. - To ma być miejsce do odpoczynku, gry i zabawy. Już teraz zapraszam na otwarcie boiska wielofunkcyjnego, będziecie mogli ocenić naszą pracę.

W zeszłym roku urząd miasta przeprowadził konsultacje społeczne z mieszkańcami Jędrzychowa. Trzy zaproponowane im projekty uwzględniały zagospodarowanie terenu i umieszczenie małej architektury przy ul. Kąpielowej. Zawierały boisko wielofunkcyjne lub tylko do piłki nożnej, tor rolkarski, strefę relaksu, plac zabaw oraz boiska do streetball’u. Każdy z mieszkańców mógł oddać głos na jeden z ogólnych projektów oraz dodatkowo zagłosować na elementy małej architektury. Po podliczeniu głosów, a było ich 384 - zaprojektowano ostateczną koncepcję.

Budowę kompleksu sportowego przy ul. Kąpielowej mieszkańcy wygrali kilka lat temu w budżecie obywatelskim. W głosowaniu inwestycję poparło ponad 2,4 tys. zielonogórzan.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki