Będą tu dwie galerie i przebudowana droga

14 Styczeń 2022
Okolice osiedla Pomorskiego zamieniły się w jeden wielki plac budowy. W tzw. dzielnicy Kisielińskiej wyrastają aż dwie galerie handlowe, w obu każdy ze sklepów będzie miał osobne wejścia. Trwa też przebudowa Szosy Kisielińskiej, która ułatwi dojazd do jednej z galerii.

Roboty drogowe w pobliżu ronda Orląt Lwowskich to była konieczność. Ruch na Szosie Kisielińskiej już teraz jest spory i z pewnością zwiększy się po otwarciu parku handlowego Stop Shop, który powstaje między ogródkami działkowymi a marketem Intermarche (naprzeciwko osiedla Pomorskiego). Aby zminimalizować korki w tym miejscu, miasto zdecydowało się przebudować jezdnię. Do istniejącego ronda dobudowano dwa prawoskręty, które ułatwią komunikację z parkiem handlowym. Istniejący zjazd do galerii też się zmieni. Dojedziemy do niego również z ulicy Kętrzyńskiej, łączącej tę część miasta z drogą ekspresową S3.

Plac budowy przekazano we wrześniu. Wykonawcą jest firma Bud-Dróg z Kożuchowa. Prace wyceniono na ok. 4,7 mln zł, z czego inwestor do zadania dołoży miastu 1,5 mln zł.

- Bud-Dróg w większości wykonał roboty ziemne, zakończył budowę murów oporowych oraz sieci uzbrojenia terenu - informuje Krzysztof Jarosz, kierownik Biura Budowy Dróg w Departamencie Zarządzania Drogami w magistracie. - Trwają prace nad nawierzchnią bitumiczną i chodnikami.

W planach jest wykonanie nawierzchni drogi, roboty wykończeniowe, sygnalizacja świetlna i elementy organizacji ruchu.

Przebudowa Szosy Kisielińskiej pierwotnie miała zakończyć się pod koniec minionego roku, jest jednak mały poślizg. - Z uwagi na występujące utrudnienia z płynnością dostaw materiałów budowlanych, wskutek panującej pandemii, termin realizacji zadania wydłużono do 31 marca - wyjaśnia K. Jarosz.

Stop Shop otworzy się wiosną. Stoi już szkielet konstrukcji parku handlowego, który będzie miał powierzchnię 6,6 tys. mkw. Znajdzie się w nim 12 sklepów. Wśród najemców pojawi się marka odzieżowa Sinsay, która zajmie 1,1 tys. mkw. Zielonogórzanie zrobią zakupy w Martes Sport (800 mkw.) i Kakadu (250 mkw.) - sieci sklepów zoologicznych oraz w Tedi. Ta europejska sieć sklepów wynajmie 900 mkw., zaoferuje m.in. artykuły kosmetyczne, drogeryjne, toaletowe, samochodowe, książki i karmę dla zwierząt.

Z kolei budowa obiektu handlowo-usługowego pomiędzy Biedronką a kościołem rozpoczęła się jesienią 2020 r. Budynek w stanie surowym miał zostać ukończony w połowie minionego roku. Plany inwestora z branży mięsnej pokrzyżowała pandemia. Oprócz sklepu mięsnego, znajdą się tu inne punkty handlowo-usługowe. Do każdego przewidziano osobne wejście. Gotowy jest już parking przed obiektem. W oszklonych lokalach trwają prace wykończeniowe. Poznaliśmy pierwszych najemców. Mieszkańcy skorzystają z salonu gier Totalizatora Sportowego, sklepu sieci Rossmann i piekarnio-cukierni. Wybiorą się też na zakupy do niemieckiego dyskontu tekstylnego KIK. Większość asortymentu tego sklepu stanowi odzież damska, męska i dziecięca, ale można też nabyć biżuterię, zabawki, produkty kosmetyczne, artykuły papiernicze, gospodarstwa domowego i do stylizacji wnętrz. Jeden sklep tej sieci działa już w galerii przy ul. Wiejskiej 2.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki