Basen tak, zjeżdżalnia nie

12 luty 2021
Od 12 lutego ponownie możemy korzystać z basenów w Zielonej Górze. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym czynna jest jednak wyłącznie część sportowa. Popływamy, ale z jacuzzi lub zjeżdżalni nie skorzystamy.

W momencie zamknięcia tego numeru „Łącznika” nie było jeszcze oficjalnego rozporządzenia w sprawie otwarcia basenów. Dyrektorzy obiektów bazowali jedynie na rządowych informacjach o luzowaniu obostrzeń i możliwości warunkowego otwarcia pływalni od piątku.

- Zapraszamy na basen. Zrobimy to tak, że będzie mogło pływać po sześć osób na torze, czyli w sumie będziemy wpuszczać 48 osób – mówi Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Basen w CRS ma być czynny od 6.00 do 21.00 - Otwieramy tylko część dla pływających. Proszę pamiętać i mieć to na uwadze. Żeby nikt nie przyjechał z myślą, że skorzysta ze zjeżdżalni lub jacuzzi. Niestety, tego nie możemy zrobić – podkreśla R. Jagiełowicz. I dodaje, że na basenie sportowym łatwiej jest utrzymać reżim sanitarny. - Ratownicy będą prosić, żeby się nie zatrzymywać. Pływać, chwilę odpocząć i pływać dalej – tłumaczy.

Zamknięta będzie też część pływalni dedykowana dzieciom. To również obszar zaliczany do tzw. aquaparku. Te według ustaleń rządu nadal pozostają zamknięte. - Ja patrzę na to tak, że świat jest w trudnej sytuacji, więc minimalizujmy ryzyko. Basen jest potrzebny do tego, żebyśmy się ruszyli. Dla zdrowia. Ten wysiłek fizyczny jest bardzo wskazany – uważa dyrektor MOSiR-u.

Obiekt będzie funkcjonował podobnie jak w wakacje, gdy rząd zezwolił na otwarcie pływalni po pierwszej fali epidemii. Przed wejściem na basen zostały wyznaczone strefy, co dwa metry. – Proszę, byście byli wyrozumiali dla pań, które będą wpuszczać, dla ratowników, dla pań sprzątających. Dezynfekcja będzie się odbywała częściej. Szafki w szatni też będą przydzielane w odstępach – dodaje R. Jagiełowicz.

Ostatnie dni przed otwarciem to było intensywne sprzątanie. W czwartek przeprowadzono jeszcze dużą dezynfekcję całego obiektu.

Do otwarcia szykowany jest również basen przy ul. Wyspiańskiego. W ostatnim czasie mogli korzystać z niego jedynie wyczynowi pływacy. Teraz obiekt zaprosi również tych, którzy pływają rekreacyjnie. - Tam też wygospodarujemy godzinę i tam też będzie można popływać. Grafik ukaże się wtedy, gdy już będę wiedział, ile osób mogę wpuścić. To też jest basen, lubiany przez wiele osób mówi dyrektor MOSiR-u. I apeluje o odpowiedzialne korzystanie z pływalni. - Dbajcie o siebie. Im dłużej ta zachorowalność nie będzie wzrastała, tym dłużej będziemy mogli z basenu korzystać – uważa R. Jagiełowicz.

(mk)

 

DRZONKÓW TEŻ OTWARTY

Od 12 lutego otwarty jest także basen kryty na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Basen będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-20.00 i w soboty od 8.00 do 18.00. Pływalnia będzie nieczynna w niedziele. Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa od wejścia do obiektu aż do przebieralni. Nakaz nie obowiązuje pod prysznicem i podczas pływania. Osoby korzystające z basenu zobowiązane są do dezynfekcji rąk przy wejściu oraz do zachowania dystansu półtorametrowej odległości pomiędzy stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, czyli w szatni, przebieralni, toaletach i na terenie rekreacyjnym. Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Uczestnicy zajęć aquafitness i szkółki pływackiej znajdujący się w wodzie, zobowiązani są do przestrzegania dystansu.

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki