Bachusik Informatikus Ekonomikus trafił na parapet

26 Październik 2012
Trudno w to uwierzyć, ale w Zielonej Górze mamy już 25 Bachusików. To rewelacyjny wynik. Przecież stawiamy je dopiero od dwóch lat.

Są różne. Chude (nieliczne) i grube (w większości). Zazwyczaj wątpliwej urody, mają jedną cechę – zielonogórzanie bardzo je polubili. To jeden z najczęściej fotografowanych motywów miasta.

- Dlatego naszego posadziliśmy na parapecie, tuż przy wejściu do naszego budynku – opowiada zadowolony Jacek Grzelak, dyrektor zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. To on był motorem napędowym powstania Informatikusa Ekonomikusa. Odsłonięto go w środę 17 października.

- To przykład, że dobrze współpracując można coś zrobić. Razem pracujemy w tym budynku i razem ozdobiliśmy go Bachusikiem – mówił Bogdan Ślusarz, wraz z Pawłem Orzeszko i Mirosławem Jagodą pociągając za tasiemki mocujące przykrycie Bachusika. Jeszcze chwila i rzeźba została odsłonięta. Natychmiast rozpoczęła się sesja zdjęciowa.

To była iście bachusikowa środa. Przed odsłonięciem Ekonomikusa otwarto wystawę w muzeum poświęconą Bachusikom wyrzeźbionym przez Artura Wochniaka. Przypomnijmy, autorami rzeźb są: Bożena Bukowicz, Artur Wochniak i Robert Tomak. Równie ważni są fundatorzy, którzy wykładają własne pieniądze na sponsorowanie. Dlatego raz do roku miasto zaprasza ich na specjalne spotkanie. Tym razem odbyło się w nowopowstałym przy ul. Sikorskiego Pubie Lubuskim, gdzie rysunki Bachusików są elementem wyposażenia.

- Mamy nadzieję, że lokal wpisze się w szlak Bachusików – mówiły współwłaścicielki Matylda Głowacz i Anna Bryk, które również planują postawienie swojej rzeźby.

- Bardzo Państwu dziękuję, że chcecie dbać o wygląd naszego miasta i przyłączyliście się do tej akcji. Dzisiaj chyba nikt nie wyobraża sobie Zielonej Góry bez Bachusików – mówiła wiceprezydent Wioleta Haręźlak, wręczając pamiątkowe certyfikaty.

A otrzymali je: Waldemar Rzepka, Agnieszka i Tomasz Hnidziejko, Agnieszka i Tomasz Skowrońscy, Bogdan Ślusarz, Mirosław Jagoda, Paweł Orzeszko, Czesław Osękowski, Marzena Więcek i Eugeniusz Weiss, Paweł Kochański i Jacek Grzelak.

Tomasz Czyżniewski

Jeżeli chcecie ufundować kolejnego Bachusika, zadzwońcie:
Paweł Urbański 604 548 418
lub Tomasz Czyżniewski 666 848 837.