Bachusik Informatikus Ekonomikus trafił na parapet

26 Październik 2012
Trudno w to uwierzyć, ale w Zielonej Górze mamy już 25 Bachusików. To rewelacyjny wynik. Przecież stawiamy je dopiero od dwóch lat.

Są różne. Chude (nieliczne) i grube (w większości). Zazwyczaj wątpliwej urody, mają jedną cechę – zielonogórzanie bardzo je polubili. To jeden z najczęściej fotografowanych motywów miasta.

- Dlatego naszego posadziliśmy na parapecie, tuż przy wejściu do naszego budynku – opowiada zadowolony Jacek Grzelak, dyrektor zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. To on był motorem napędowym powstania Informatikusa Ekonomikusa. Odsłonięto go w środę 17 października.

- To przykład, że dobrze współpracując można coś zrobić. Razem pracujemy w tym budynku i razem ozdobiliśmy go Bachusikiem – mówił Bogdan Ślusarz, wraz z Pawłem Orzeszko i Mirosławem Jagodą pociągając za tasiemki mocujące przykrycie Bachusika. Jeszcze chwila i rzeźba została odsłonięta. Natychmiast rozpoczęła się sesja zdjęciowa.

To była iście bachusikowa środa. Przed odsłonięciem Ekonomikusa otwarto wystawę w muzeum poświęconą Bachusikom wyrzeźbionym przez Artura Wochniaka. Przypomnijmy, autorami rzeźb są: Bożena Bukowicz, Artur Wochniak i Robert Tomak. Równie ważni są fundatorzy, którzy wykładają własne pieniądze na sponsorowanie. Dlatego raz do roku miasto zaprasza ich na specjalne spotkanie. Tym razem odbyło się w nowopowstałym przy ul. Sikorskiego Pubie Lubuskim, gdzie rysunki Bachusików są elementem wyposażenia.

- Mamy nadzieję, że lokal wpisze się w szlak Bachusików – mówiły współwłaścicielki Matylda Głowacz i Anna Bryk, które również planują postawienie swojej rzeźby.

- Bardzo Państwu dziękuję, że chcecie dbać o wygląd naszego miasta i przyłączyliście się do tej akcji. Dzisiaj chyba nikt nie wyobraża sobie Zielonej Góry bez Bachusików – mówiła wiceprezydent Wioleta Haręźlak, wręczając pamiątkowe certyfikaty.

A otrzymali je: Waldemar Rzepka, Agnieszka i Tomasz Hnidziejko, Agnieszka i Tomasz Skowrońscy, Bogdan Ślusarz, Mirosław Jagoda, Paweł Orzeszko, Czesław Osękowski, Marzena Więcek i Eugeniusz Weiss, Paweł Kochański i Jacek Grzelak.

Tomasz Czyżniewski

Jeżeli chcecie ufundować kolejnego Bachusika, zadzwońcie:
Paweł Urbański 604 548 418
lub Tomasz Czyżniewski 666 848 837.

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki