Anioły odwiedzą nas w grudniu

27 Październik 2023
To nasza miejska tradycja, że w ostatnim miesiącu roku anioły przejmują inicjatywę. W sobotę, 16 grudnia, o 19.00 w hali CRS odbędzie się XIX Charytatywna Gala Warto jest Pomagać Grzegorza Hryniewicza, połączona z wręczeniem statuetek Anioł Roku 2023.

- Plebiscyt Anioł Roku ma na celu podziękowanie firmie, instytucji/organizacji i osobie fizycznej za bezinteresowne pomaganie najsłabszym - wyjaśnia Grzegorz Hryniewicz, szef stowarzyszenia Warto jest Pomagać. - Takich aniołów jest sporo, wystarczy dobrze się rozejrzeć.

Na zgłoszenia w trzech kategoriach organizatorzy czekają do 3 grudnia (godz. 23.59). Formularz zgłoszeniowy do konkursu znajduje się na stronie: www.wartojestpomagac.pl. Trzeba podać dane kandydata na Anioła oraz osoby go zgłaszającej, należy też uzasadnić dlaczego osoba, firma lub instytucja zasługuje na wyróżnienie.

Zwycięzców wyłoni kapituła plebiscytu (zielonogórskie media), dostaną oni ręcznie wykonaną statuetkę anioła, niespodzianki i nagrody ufundowane przez WJP, miasto i sponsorów. Nagrody będą wręczone w trakcie grudniowej gali.

Wojciech Zandecki, dyrygent, aranżer i kierownik muzyczny Orkiestry Warto Jest Pomagać od kilku miesięcy pracuje na pełnych obrotach. Stworzenie jednej aranżacji trwa kilkanaście dni. Zajmuje się tym blisko 40-osobowa orkiestra.

Galę poprowadzą Leszek Jenek i Joanna Kołaczkowska. Klimat ma być baśniowy i świąteczny. Wystąpią gwiazdy: Wiktor Dyduła, Natalia Grosiak z zespołem Mikromusic, duet Halina Benedyk i Marco Antonelli, Reni Jusis i Tatiana Okupnik. Bilety-cegiełki w cenie 80, 100 i 120 zł są do kupienia na abilet.pl. Z okazji pięknego jubileuszu 15-lecia Warto Jest Pomagać, przewidziano 10 procent zniżki.

Cały dochód z wyjątkowego wydarzenia zostanie przeznaczony dla podopiecznych stowarzyszenia Tymka Ulanowskiego i Lucka Wilka.

(rk)