Akcja czipowania milusińskich!

25 Kwiecień 2023
Zielona Góra udowodniła, że jest miastem przyjaznym czworonogom. W zeszłą niedzielę na placu Bohaterów można było bezpłatnie zaczipować i zarejestrować zwierzaka. To ochrona przed bezdomnością.

Zielonogórzanie chętnie odwiedzali czipobusa, a ponieważ chętnych było sporo musieli się ustawić w kolejkę. I karnie w niej stali razem ze swoimi zwierzakami. Tak zabezpieczonego psa łatwiej będzie odnaleźć. Dzięki akcji zagubione pupile nie trafią do schroniska lecz szybko wrócą do właścicieli.

Organizatorem była fundacja Safe-Animal. Patronat nad inicjatywą czipowania domowych pupili objął prezydent Zielonej Góry. Wspierał ją radny Paweł Wysocki (Zielona Razem), zaangażowany w modernizację schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Szwajcarskiej. Inwestycja wkrótce się rozpocznie.

W ostatnich latach Zielona Góra stała się miastem przyjaznym czworonogom. W parkach zaprojektowano wybiegi dla zwierząt, zamontowano podajniki na darmowe torebki i pojemniki na psie odchody, tak aby właściciele sprzątali po swoich pupilach. Na osiedlach i w centrum podczas cieplejszych miesięcy wystawiane są miski z wodą. Powstały też tory przeszkód i wybiegi dla zwierząt, m.in. w Dolinie Gęśnika.

 (rk)