45. urodziny „Wesołej Żyrafy”

3 Czerwiec 2022
Miejskie Przedszkole nr 24 „Wesoła Żyrafa” świętowało 45. urodziny. Nauczyciele dostali medale i dyplomy, a prawdziwymi bohaterami wydarzenia były maluchy, które tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. I to jak!

Dzieci były w doskonałych humorach i formie. Jedną piosenkę wykonały po angielsku, inną w języku migowym. Sala gimnastyczna zawirowała od popisów artystycznych maluchów!

- 45 lat to dla jednych mało, dla drugich dużo, ale tu nie liczba jest najważniejsza - mówiła Dorota Konopacka, dyrektor MP 24 i SP 21. - Kiedy młody człowiek przekracza próg naszego przedszkola ma szansę na rozwój, poznanie kolegów i wejście do świata, jakiego nie pozna w domu. Bo w żadnym domu nie ma 25 dzieci. Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci nabywają prawidłowe relacje rówieśnicze, uczą się samodzielności i dokonywania wyborów np. czy na śniadanie zjeść kanapkę z żółtym serem, czy z szynką i ogórkiem. To trudne, gdy się ma trzy lata. To miejsce, w którym pojawiają się mądrzy pedagodzy, wspierający rodzice i fantastyczne dzieci.

Prezydent Janusz Kubicki przyznał pracownikom przedszkola medale za zasługi dla miasta. Wyróżnienia w jego imieniu wręczył wiceprezydent Dariusz Lesicki. Złoty medal otrzymały: D. Konopacka, Lucyna Brzezińska i Weronika Doktor, srebrny Iwona Kołodyńska, brązowy Iwona Bela. - Przyjechałem do siebie, bo pięć lat temu mój młodszy syn chodził tu do przedszkola - pochwalił się zastępca prezydenta i dodał: - Dziękuję za wymagającą pracę dyrekcji i pracownikom. Nr 24 to największe przedszkole, opuściło je tysiące zielonogórzan. Mam nadzieję, że w przyszłości któryś z nich zostanie naszym prezydentem.

Nagrody z okazji jubileuszu otrzymały też: D. Konopacka, Cecylia Michalak i Lidia Świątek.

Na początku działalności placówka miała siedzibę w centrum i zaledwie cztery odziały. Po połączeniu z przedszkolem nr 36 w latach 80. przeniosło się na powstające osiedle Pomorskie. W 2010 r. połączyło się ze Szkołą Podstawową nr 21, powstał Zespół Edukacyjny nr 3. Obecnie w przedszkolu jest aż 16 grup.

(rk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki