10 chętnych zielonogórzan na jedną działkę rekreacyjną

18 Czerwiec 2021
- O rany! - prezydent Janusz Kubicki chwycił się za głowę na wieść o tym, że 1.270 mieszkańców złożyło wnioski o dzierżawę działki na Srebrnej Polanie. Nie ma innego wyjście, trzeba zorganizować losowanie. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, o 16.00, w Planetarium Wenus.

- Słowa dotrzymałem. Wytyczyliśmy pierwsze działki i w lipcu wylosowani zielonogórzanie będą mogli przystąpić do ich zagospodarowania - mówi prezydent Kubicki. - Widać było podczas szczytu pandemii, że ludzie potrzebują miejsca poza domem, dokąd mogą pójść, zająć się uprawą i odpocząć, a nie każdy mieszka w domu z ogrodem. Dlatego sukcesywnie będziemy przygotowywać kolejne działki dla naszych mieszkańców.

Na Srebrnej Polanie jest wytyczonych 119 działek. Jedna z nich przeznaczona jest na zaplecze techniczne. Pozostałe zostaną rozlosowane wśród 1.270 chętnych. Teraz trwa wstępna weryfikacja wniosków.

- Publiczne losowanie odbędzie się we wtorek, 22 czerwca, o godz. 16.00 w Planetarium Wenus. Zainteresowani mogą na nie przyjść osobiście lub obserwować jego przebieg dzięki transmisji w internecie - zapowiada wiceprezydent Dariusz Lesicki. Transmisję organizuje Radio Index 96 fm - na stronie: www.wzielonej.pl. Można ją będzie również obserwować na profilach facebookowych: Urząd Miasta Zielona Góra, Radio Index, Wiadomości Zielona Góra.

- Wylosujemy 118 osób, oraz 10 rezerwowych. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie. Jeżeli nie podali numeru telefonu, wyślemy do nich list. A na miejscu, w Planetarium, będą już mogli otrzymać projekt umowy dzierżawy - tłumaczy Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej. To ZGK zarządza Miejskim Obszarem Rekreacyjnym „Srebrna Polana”. - Natomiast w środę, 30 czerwca, na Srebrnej Polanie zorganizujemy spotkanie, podczas którego rozlosujemy przydział działek. To gwarantuje, że wszyscy będą traktowani jednakowo.

Wróćmy do pierwszego losowania, w Planetarium. To spotkanie otwarte, może przyjść każdy. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż obowiązują obostrzenia sanitarne związane z epidemią COVID-19. Sala może pomieścić 360 osób. Obowiązuje limit 75 proc. obłożenia miejsc. Do tego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione, które powinny mieć przy sobie dokument potwierdzający szczepienie. Wszyscy powinni mieć maseczki.

Srebrna Polana to obszar położony między Chynowem a Łężycą, o powierzchni około 25 hektarów. Magistrat chce ten teren zagospodarowywać sukcesywnie. Teraz zrobiono pierwszy krok - wytyczono 119 działek. Gotowa jest szutrowa droga i miejsce do parkowania samochodów. Teren ogrodzono, będą doprowadzone media.

Wpisowe wynosi 500 zł, koszt dzierżawy to 1 zł za metr kwadratowy działki rocznie, jest jeszcze 100 zł rocznie opłaty eksploatacyjnej oraz opłata za zużyte media: prąd, wodę i wywóz śmieci. Media będą doprowadzone do granicy działek. Przyłącza trzeba zrobić na własny koszt.

(tc)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki