Twórcze ferie w Zawadzie

9 Marzec 2015
W Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie, dzięki patronatowi Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Zawady i Krępy oraz dotacji z budżetu miasta Zielona Góra, przez dwa tygodnie odbywały się zajęcia pod hasłem ,,Twórcza zima w Zawadzie – Przyjaciele Lasu”.

Codziennie w godz. 8.00-14.00, mali uczestnicy półkolonii - pod opieką wychowawców - nie mieli czasu na nudę. W programie: spotkanie z policjantami na temat bezpiecznego wypoczynku, warsztaty plastyczno-techniczne, taneczne, zajęcia integracyjne, informatyczno- komputerowe, fotograficzne i sportowe… Dodatkowo - codziennie pyszny obiad.

Było budowanie i ozdabianie karmników dla ptaków, wykładanie karmy dla zwierząt leśnych, wykonywanie prac plastyczno-technicznych z drewna i innych dostępnych materiałów, przygotowywanie masek i strojów na bal. Dzieci stworzyły również grę planszową ,,Przyjaciele Lasu”, zdobyły umiejętności taneczno-sceniczne, wzięły udział w „podchodach”, pojechały na basen, obejrzały spektakl teatralny pt. ,,Wilk i zając”. Było wiele konkursów, rozgrywek sportowych. W ostatnim dniu ferii, w Lesie Odrzańskim, pod opieką leśniczego, przeżyły lekcję przyrody.

Organizatorzy