Książka pocieszy małego pacjenta

18 Wrzesień 2015
Dzięki lekturze, mali pacjenci szpitala mogą na chwilę zapomnieć o bólu. Do końca miesiąca trwa zbiórka książek dla dzieci, można je przynosić do bibliotek w sołectwach.

- Ogólnopolska akcja „Zaczytani” ma także zielonogórskie oblicze! – informują organizatorzy zbiórki w mieście. Biblioteka publiczna przy ul. Zawada-Zielonogórska 62 oraz podległe jej filie i punkty proszą o przynoszenie książek, które zostaną przekazane pacjentom oddziału dziecięcego w szpitalu wojewódzkim.

„Zaczytani.org – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych” to kampania społeczna, dzięki której powstają biblioteki w szpitalach, domach dziecka, hospicjach. - Dzięki akcjom mali pacjenci na chwilę mogą zapomnieć o bólu i cierpieniu. Z pewnością zainspirują się do czytania także po zakończeniu leczenia. Jeśli ktoś ma w domu książki, które z radością czytał jako dziecko lub do których zaglądały jego pociechy, może teraz podarować je pacjentom oddziału dziecięcego – wyjaśniają bibliotekarze.

Ważne, aby książki były w dobrym stanie oraz dostosowane treścią dla młodych czytelników. Można je przynosić do placówek biblioteki publicznej w sołectwach, przy ulicach: Zawada-Zielonogórska 62, Przylep-9 Maja 6, Łężyca-Odrzańska 17, Krępa-Odrzańska 51, Racula-Głogowska 64, Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 50, Nowy Kisielin-Odrzańska 64, Jany 3a, Jeleniów, Kiełpin 5.

Zbiórka trwa do końca września. Do akcji mogą przyłączyć się też księgarnie i prywatne firmy, honorowym patronatem objął ją prezydent miasta Janusz Kubicki. – W tej chwili mamy ok. 400 książek. Przekażemy je uroczyście do szpitala, 15 października – informują organizatorzy. - Wspólnie wyczarujemy uśmiech na buziach małych pacjentów!

Więcej na: zaczytani.org.

(dsp)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki