Książka pocieszy małego pacjenta

18 Wrzesień 2015
Dzięki lekturze, mali pacjenci szpitala mogą na chwilę zapomnieć o bólu. Do końca miesiąca trwa zbiórka książek dla dzieci, można je przynosić do bibliotek w sołectwach.

- Ogólnopolska akcja „Zaczytani” ma także zielonogórskie oblicze! – informują organizatorzy zbiórki w mieście. Biblioteka publiczna przy ul. Zawada-Zielonogórska 62 oraz podległe jej filie i punkty proszą o przynoszenie książek, które zostaną przekazane pacjentom oddziału dziecięcego w szpitalu wojewódzkim.

„Zaczytani.org – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych” to kampania społeczna, dzięki której powstają biblioteki w szpitalach, domach dziecka, hospicjach. - Dzięki akcjom mali pacjenci na chwilę mogą zapomnieć o bólu i cierpieniu. Z pewnością zainspirują się do czytania także po zakończeniu leczenia. Jeśli ktoś ma w domu książki, które z radością czytał jako dziecko lub do których zaglądały jego pociechy, może teraz podarować je pacjentom oddziału dziecięcego – wyjaśniają bibliotekarze.

Ważne, aby książki były w dobrym stanie oraz dostosowane treścią dla młodych czytelników. Można je przynosić do placówek biblioteki publicznej w sołectwach, przy ulicach: Zawada-Zielonogórska 62, Przylep-9 Maja 6, Łężyca-Odrzańska 17, Krępa-Odrzańska 51, Racula-Głogowska 64, Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 50, Nowy Kisielin-Odrzańska 64, Jany 3a, Jeleniów, Kiełpin 5.

Zbiórka trwa do końca września. Do akcji mogą przyłączyć się też księgarnie i prywatne firmy, honorowym patronatem objął ją prezydent miasta Janusz Kubicki. – W tej chwili mamy ok. 400 książek. Przekażemy je uroczyście do szpitala, 15 października – informują organizatorzy. - Wspólnie wyczarujemy uśmiech na buziach małych pacjentów!

Więcej na: zaczytani.org.

(dsp)