Sucha. Mamy kolejny plac zabaw

18 Wrzesień 2023
W sołectwie był jeden plac zabaw, ale skromny. Mieszkańcy zabiegali u sołtysa o drugi, większy, z wieloma atrakcjami. Te prośby wysłuchano.

Plac zabaw otwarto w sąsiedztwie osiedla Złote Piaski, około 100 metrów od centrum sołectwa (wzdłuż nowej ścieżki). To między innymi huśtawki, „pajączek” i drewniany domek ze zjeżdżalnią. Jest też mały ogródek dla maluchów z huśtawkami i bujakami. Nie brakuje ławeczek, aby rodzice mieli oko na pociechy.

- Temat nowych atrakcji dla najmłodszych często pojawiał się na zebraniach sołeckich - mówi sołtys Ireneusz Rypson. - Mieszkańcy zwracali mi uwagę, że stary plac zabaw przy kościele jest za mały. Nowy będzie integrował „starą” i nową część Suchej. Jest potrzebny, bo nasze sołectwo mocno się rozbudowuje, przybywa dzieci. Zostawiliśmy samosiejki, żeby było na nim troszkę cienia. Wkrótce dosadzimy drzewka, aby dzieci nie bawiły się „na patelni”.

Nowe miejsce z atrakcjami dla maluchów jest bezpieczne - najmłodsi nie muszą przechodzić przez główną ulicę sołectwa, żeby się do niego dostać.

Udało się wygospodarować dodatkowe pieniądze z budżetu miasta, dlatego za kilka tygodni plac zabaw wzbogaci się o tyrolkę, ściankę wspinaczkową, trampolinę, tablicę edukacyjną, tablicę do rysowania kredą i kosze na śmieci. Na czas prac zostanie chwilowo zamknięty.

Na sierpniowym zebraniu wiejskim zdecydowano, że pieniądze z tzw. funduszu chodnikowego na 2024 r., będą przeznaczone na dalszą rozbudowę placu.

Mieszkańcy dziękują za pomoc sołtysowi, radnemu Wiesławowi Kuchcie oraz Piotrowi Szustakowskiemu i jego pracownikom z firmy DP Inwest za wzorową robotę. Do zadania cegiełkę dołożyli strażacy ochotnicy z Suchej, którzy w ramach ćwiczeń wycięli samosiejki kolidujące z inwestycją. Przyniosło to kilka tysięcy oszczędności.

(rk)