W Starym Kisielinie rośnie remiza

16 luty 2015
- Wszystko idzie zgodnie z planem. Do połowy kwietnia powinniśmy skończyć inwestycję. Pogoda nam sprzyja – cieszy się Eryk Gorbacz, kierownik budowy.

Remiza OSP w Starym Kisielinie powiększy się o duży garaż i szatnię. Zadanie realizuje Zakład Remontowo Budowlany Gorbacz. Budowa ruszyła w połowie grudnia zeszłego roku.
- I do połowy kwietnia powinniśmy skończyć – informuje Eryk Gorbacz, kierownik budowy.

Z rozbudowy remizy zadowoleni są strażacy. Dobudowana część pozwoli na garażowanie wozu z dużym zbiornikiem wody.
- Teraz nie straszne nam mrozy, woda w zbiorniku nie zamarznie i zawsze będziemy gotowi do akcji. Każdego dnia jesteśmy na budowie. Potwierdzamy, wszystko idzie dobrze – cieszy się Zenon Rabęda, wiceprezes miejscowej OSP.

Rozbudowa realizowana jest z miejskich pieniędzy, z dwóch kolejnych edycji Funduszu Integracyjnego o łącznej wartości ok. 440 tys. zł.

W tej chwili inwestycja jest doprowadzona do tzw. stanu surowego. Stoją ściany, położono dach, ocieplono ściany zewnętrzne. Wewnątrz wylano już posadzki, tzw. chudziaki. Przed ekipą pozostało m.in. tynkowanie wewnętrznych ścian i położenie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Każdego dnia, na placu budowy pracuje od ośmiu do dziesięciu osób.

(pm)