Udzieliłeś wywiadu „Łącznikowi” – ustąp

5 luty 2014
Bezprecedensowa sytuacja - za krytykę, głosowanie i wywiad w „Łączniku Zielonogórskim” szefowie rady chcą od Mariusza Rosika przeprosin lub ustąpienia ze stanowiska wiceprzewodniczącego.

Podczas ostatniej sesji wiceprzewodniczący rady gminy Mariusz Rosik przeczytał oświadczenie w sprawie żądania przeprosin. Żaden radny nie ustosunkował się do tego stanowiska.

„W związku z żądaniem przedstawionym mi 29 stycznia br. przez przewodniczącego rady gminy Jacka Rusińskiego i zastępcę Sylwię Brońską, którzy wystąpili w imieniu radnych, bym przeprosił radnych za zaistniałą sytuację na sesji rady gminy, 30 grudnia 2013 r., i za wywiad jaki udzieliłem dla gazety „Łącznik” lub ustąpił z funkcji zastępcy przewodniczącego rady gminy.

Informuję szanownych kolegów i koleżanki, że nie czuję się winny i nie widzę powodu, abym miał kogokolwiek przepraszać, chyba że uczniów i ich rodziców, którzy chcąc dojść do szkoły w Starym Kisielinie, muszą brnąć w błocie. Pomimo składanych publicznie obietnic przez pana wójta o natychmiastowym przystąpieniu do budowy ul. Szkolnej zaraz po przygotowaniu projektu, do budowy nie przystąpiono. W przegłosowanym przez was budżecie na rok 2014 nie ma zabezpieczonych środków na budowę ul. Szkolnej. A co za tym idzie, nie możecie być za budową tej ulicy w roku 2014!

Nie można być za a nawet przeciw!

Od wielu miesięcy na sesjach rady gminy pytałem, czy już jest przygotowany projekt budowy ul. Szkolnej w Starym Kisielinie. Wiele razem słyszałem, że jeszcze nie jest ukończony, że coś stoi na przeszkodzie. I w końcu się doczekałem. Pod koniec 2013 r. w końcu usłyszeliśmy, że projekt jest ukończony. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w projekcie budżetu na rok 2014 nie zobaczyłem w planie budowy ul. Szkolnej. Prosiłem was i pana wójta o umieszczenie inwestycji w planie na rok 2014. Mówiłem o tym na sesji, w dniu 29 listopada w Ochli, oraz na wspólnym posiedzeniu komisji, w dniu 11 grudnia, gdzie zakomunikowałem, że będę w każdy demokratyczny sposób walczył o budowę tej drogi w roku 2014. I tak też robię.

W związku z tym, że to rada gminy powołała mnie na stanowisko zastępcy przewodniczącego rady gminy, to i rada gminy ma prawo mnie odwołać. Oddaję się do waszej dyspozycji.”

Mariusz Rosik

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki