Bolero śpiewa już pięć lat

9 Październik 2014
Zespół śpiewaczy Bolero ze Starego Kisielina obchodził we wrześniu piątą rocznicę istnienia. Jego założycielką i szefową jest Krystyna Koperska.

LISTY. Grupa działa w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół Kisielina, którego prezesem jest radny gminy, Mariusz Rosik. Miejsca na próby użycza dyrektor szkoły, dr Ireneusz Nijaki.

Grupa, mimo krótkiego okresu działalności, zdobyła już dwie nagrody (pierwsze i drugie miejsce na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łężycy) oraz wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Ludowej i Popularnej w Gościeszowicach. Dwukrotnie nagrała także kolędy dla Radia Zachód.

Członkami Bolera są śpiewacy ze Starego Kisielina i Zielonej Góry. Okazjonalnie śpiewa z zespołem tegoroczna maturzystka, Dominika Skiruk, a także Mirosława Branicka-Polarczyk, absolwentka kierunku Wychowanie Muzyczne na dawnej WSP, która od trzech lat dba o muzyczną oprawę grupy.

Bolero, zrzeszające śpiewaków amatorów, koncertuje na imprezach organizowanych w gminie, gminach sąsiednich i w Zielonej Górze. W czasie Winobrania, na zaproszenie Lubuskiej Izby Rolniczej dwukrotnie wystąpiło na scenie „Lubuskie Smaki”.

Przed zespołem kolejne koncerty, w październiku, m.in., w Domu Pomocy Społecznej, na Giełdzie Rolno-Towarowej oraz w urzędzie marszałkowskim, w trakcie konferencji Agencji Rynku Rolnego.

Piątą rocznicę istnienia, obecni i byli śpiewacy obchodzili uroczyście przy wspólnych śpiewach, wspaniałym jubileuszowym torcie i w obecności dyrektora szkoły, a także żegnającego się z zespołem (dostał się na studia muzyczne) miejscowego organisty i akompaniującego grupie na akordeonie, Karola Szymkowiaka.

Wszyscy życzyli sobie następnych udanych pięciu lat, z nadzieją na powiększenie zespołu o nowych miłośników śpiewu i znalezienie akompaniatora (klawisze, akordeon, gitara itp.) Zapraszamy! Kontakt: M. Branicka-Polarczyk, tel. 602 498 746.

Mirosława Branicka-Polarczyk