Ziemniakiem traf do do wiadra

9 Maj 2014
Rzut kartoflem to tylko jedna z konkurencji VI Turnieju Wsi. W sobotę okaże się, które sołectwo wystawiło najsilniejszą drużynę!

Majowy piknik i turniej wsi to w Raculi już tradycja. Tegoroczna impreza odbędzie się przy ul. Witosa, na terenie Orlika. Początek o godz. 17.00. Tomasz Sroczyński, sołtys Raculi przewiduje sporą frekwencję. – Z każdym rokiem odwiedza nas coraz więcej chętnych. W najbliższą sobotę spodziewamy się minimum 300 gości. Zabawa potrwa do 24.00, choć wszystkie służby przygotowane są na godzinny poślizg – z uśmiechem zapewnia główny organizator pikniku.

Organizatorzy zapewniają o dobrej zabawie. Dla dzieci przygotowano gry z clownem Bodzio oraz występ grupy artystycznej z gimnazjum w Drzonkowie. Dla dorosłych – VI Turniej Wsi oraz zabawę pod chmurką pod batutą DJ Sigma. W turnieju weźmie udział ok. 10 drużyn, tyle przynajmniej już zapowiedziało swój udział. Walka będzie zażarta. Rzut oponą samochodową, nawlekanie nitki na igłę lub rzut ziemniakiem do wiadra wymagać będą dużej sprawności fizycznej oraz jeszcze większej odporności psychicznej.

Na zwycięską drużynę czeka nagroda w wysokości 1.000 zł, za zajęcie II miejsca – 700 zł, za III lokatę czeka nagroda w wysokości 300 zł. Nagrody mogą być wydane wyłącznie na wzbogacenie majątku nagrodzonego sołectwa.

Sołtys Sroczyński przyjmuje zapisy chętnych drużyn telefonicznie: 790 896 663 lub za pośrednictwem poczty internetowej: tomaszsroczynski@wp.pl. Regulamin turnieju oraz szczegółowy program pikniku można pobrać ze strony głównego organizatora imprezy, Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Wsi Racula: www.racula.pl.

(pm)