Ziemniakiem traf do do wiadra

9 Maj 2014
Rzut kartoflem to tylko jedna z konkurencji VI Turnieju Wsi. W sobotę okaże się, które sołectwo wystawiło najsilniejszą drużynę!

Majowy piknik i turniej wsi to w Raculi już tradycja. Tegoroczna impreza odbędzie się przy ul. Witosa, na terenie Orlika. Początek o godz. 17.00. Tomasz Sroczyński, sołtys Raculi przewiduje sporą frekwencję. – Z każdym rokiem odwiedza nas coraz więcej chętnych. W najbliższą sobotę spodziewamy się minimum 300 gości. Zabawa potrwa do 24.00, choć wszystkie służby przygotowane są na godzinny poślizg – z uśmiechem zapewnia główny organizator pikniku.

Organizatorzy zapewniają o dobrej zabawie. Dla dzieci przygotowano gry z clownem Bodzio oraz występ grupy artystycznej z gimnazjum w Drzonkowie. Dla dorosłych – VI Turniej Wsi oraz zabawę pod chmurką pod batutą DJ Sigma. W turnieju weźmie udział ok. 10 drużyn, tyle przynajmniej już zapowiedziało swój udział. Walka będzie zażarta. Rzut oponą samochodową, nawlekanie nitki na igłę lub rzut ziemniakiem do wiadra wymagać będą dużej sprawności fizycznej oraz jeszcze większej odporności psychicznej.

Na zwycięską drużynę czeka nagroda w wysokości 1.000 zł, za zajęcie II miejsca – 700 zł, za III lokatę czeka nagroda w wysokości 300 zł. Nagrody mogą być wydane wyłącznie na wzbogacenie majątku nagrodzonego sołectwa.

Sołtys Sroczyński przyjmuje zapisy chętnych drużyn telefonicznie: 790 896 663 lub za pośrednictwem poczty internetowej: tomaszsroczynski@wp.pl. Regulamin turnieju oraz szczegółowy program pikniku można pobrać ze strony głównego organizatora imprezy, Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Wsi Racula: www.racula.pl.

(pm)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki