W piątek spotkanie z mieszkańcami Raculi

11 Grudzień 2013
- Na drogi z niecierpliwością czekamy. A za kolejną transzę chcielibyśmy postawić scenę na placu festynowym. Marzy nam się też remont pomieszczeń nad biblioteką – przyznaje sołtys Tomasz Sroczyński.

Janusz Kubicki chce spotkać się z mieszkańcami wszystkich sołectw. Po co? By podsumować tegoroczny Fundusz Integracyjny, rozliczyć się z tego, co zostało zrobione we wsi i za ile, a także wyjaśnić, które prace i z jakiego powodu zostały przesunięte na przyszły rok.

Będzie też okazja, by porozmawiać o planach na 2014 r. Do sołectw znów trafią pieniądze z miasta. Na co przeznaczyć tym razem pulę z Funduszu Integracyjnego? O tym nie zdecyduje nikt inny, tylko sami mieszkańcy.

Raculanie dopiero w przyszłym roku zobaczą efekty działania Funduszu Integracyjnego. A to dlatego, że jeszcze w październiku musieli zmieniać cel, na jaki pieniądze mają być przeznaczone. Nie dało się połączyć puli z miasta (ok. 350 tys. zł) z pieniędzmi pochodzącymi z PROW. Dlatego zebranie wiejskie zdecydowało, żeby zamiast remontu świetlicy, robić za Fundusz drogi. Konkretnie całą ul. Św. Mikołaja i część ul. Witosa. Do tych inwestycji dorzucono też 20 tys. zł, które pierwotnie miały iść na zakup kamer do monitoringu.

- Na drogi z niecierpliwością czekamy. A za kolejną transzę chcielibyśmy postawić scenę na placu festynowym. Marzy nam się też remont pomieszczeń nad biblioteką – przyznaje sołtys Tomasz Sroczyński. – To byłoby doskonałe miejsce dla stowarzyszeń i organizacji, które działają w Raculi.

Początek spotkania o 17.00, świetlica przy remizie OSP, ul. Głogowska 72.

(dps)

 

Artykuły powiązane: 

Harmonogram spotkań z mieszkańcami

Janusz Kubicki rusza na wieś, chce spotkać się z mieszkańcami wszystkich sołectw. Bo czas najwyższy podsumować tegoroczny Fundusz Integracyjny, rozliczyć się z wykonanych zadań. Warto przyjść na spotkanie!