Mieszkańcy Raculi wybrali remont świetlicy

23 luty 2013
Podczas piątkowego zebrania wiejskiego, mieszkańcy zadecydowali, pieniądze z Funduszu Integracyjnego przeznaczą na remont świetlicy i monitoring.

Z Funduszu Integracyjnego, sfinansowanego przez miasto, Racula ma do dyspozycji 377,8 tys. zł.
- Nie sensu się rozdrabniać. Największą bolączką Raculi są drogi. Jednak dopóki nie ma kanalizacji, nic z tym nie zrobimy – tłumaczył przed zebraniem sołtys  Tomasz Sroczyński. – Jest też olbrzymie ciśnienie społeczne na wyremontowanie świetlicy. Dlatego zaproponujemy zebraniu wiejskiemu, żeby najwięcej pieniędzy wydać właśnie na remont świetlicy.

A zakres prac jest olbrzymi. Trzeba zrobić kuchnię, dodatkowe wejścia na scenę, wygospodarować miejsce na szatni. Potrzebne jest wyposażenie kuchni, klimatyzacja. Trzeba położyć nowe tynki.
- Kosztować to będzie około miliona złotych – tłumaczy Sroczyński. – Liczymy, że będzie to możliwe dzięki wsparciu pieniędzy unijnych. – 130 tys. zł dołoży również gmina.

Tak jak T. Sroczyński zapowiedział, tak się stało. Mieszkańcy Raculi poparli remont świetlicy. Zebranie wiejskie podzieliło środki na dwa zadania:
- remont świetlicy - 355,7 tys. zł
- monitoring - 22 tys. zł.

Podział Funduszu Integracyjnego nie zajął mieszkańcom wiele czasu. Najwięcej dyskutowali nt. ślimaczącej się budowy kanalizacji i zniszczonych dróg.