Przylep. Szykuje się zabawa na ziemi i na niebie!

6 Kwiecień 2018
Dzieci? Są najważniejsze! Dla naszych skarbów możemy przychylić... nieba. I to dosłownie! 2 i 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, odbędzie się wielki festyn lotniczy w Przylepie!

Szykujcie się już teraz na atrakcje w chmurach i masę zabawy na dole. Czas zaostrzyć apetyt na czerwcową imprezę. Organizatorzy lotniczego festynu zdradzają kilka szczegółów. – Będzie się działo! Na ziemi i na niebie! – uśmiecha się Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. – I to przez dwa dni! Zapraszamy na płytę lotniska w sobotę i niedzielę, 2 i 3 czerwca, od godz. 12.00. Znacznie poszerzamy formułę festynu.

Takiego show jeszcze nie było! W ubiegłym roku, pod adresem pokazów lotów nocnych poleciało tak dużo „ochów” i „achów”, że organizatorzy postanowili tę atrakcję rozbudować. – Będą pokazy wieczorno-nocne, z pirotechniką, ten blok programu potrwa aż 45 minut – zapowiada Sebastian Golus z firmy Aeropact, która jest producentem pokazów lotniczych. – Oczywiście za dnia zobaczymy całe spektrum pojazdów powietrznych, m.in. wiatrakowce, śmigłowce, szybowce, odrzutowce... Zaprezentują się grupy akrobatyczne i samoloty historyczne, pojawią się u nas piloci z kraju, ale też m.in. z Francji, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec.

– To już zielonogórska tradycja, że z okazji Dnia Dziecka zapraszamy całe rodziny do Przylepu. Ale tegoroczny festyn, zapewniam, będzie wyjątkowy. Nie tylko z racji rozmachu i bogactwa programu – mówi prezydent Janusz Kubicki. – Chcielibyśmy tę rodzinną, widowiskową imprezę zadedykować stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Takim rocznicowym akcentem z pewnością będzie pokaz-niespodzianka, przygotowany przez naszą słynną Grupę Akrobacyjną Żelazny. – Oprócz naszych „firmowych” serduszek”, zaprezentujemy na niebie jakiś patriotyczny znaczek – obiecuje Wojciech Krupa, lider grupy.

O atrakcje na ziemi zadba ZGrana Rodzina z partnerami programu oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury, zaproszą do swoich stoisk zgrupowanych w rodzinne miasteczko, a także na warsztaty, czytanie bajek, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Na płycie lotniska pojawią się dmuchańce, karuzela, będzie można poskakać na bungee. Lasy Państwowe przygotują dla najmłodszych leśne miasteczko edukacyjne.

Nasze apetyty zaspokoją potrawy serwowane z foodtrucków, które zjadą się do Przylepu z całej Polski, by zorganizować tu Festiwal Smaków.

Gwiazdą muzyczną pierwszego dnia będzie Kasia Kowalska. Niespodzianką jest na razie występ niedzielnego wykonawcy. Organizatorzy zapowiadają, że kolejne kulisy imprezy będą odsłaniać w miarę zbliżania się terminu imprezy. Tuż przed festynem na pewno poznamy szczegóły na temat organizacji ruchu, parkingów, sposobów dotarcia na lotnisko.

(dsp)

Fot. Krzysztof Grabowski/ Poznajecie charakterystyczny, czerwony samolot? To musi być Grupa Akrobacyjna Żelazny! – Mamy nowe pokolenie pilotów i nowe figury. Zapraszamy na pokaz – mówią menedżer Romana Stelfert i lider grupy Wojciech Krupa.