Ostatni tydzień naboru do gminnych przedszkoli

23 Marzec 2013
Wojtuś Maruszewski już wie! Od września pójdzie do przedszkola w Przylepie. A gdzie ty poślesz swoje dziecko? Decyduj się! Masz czas do końca miesiąca.

W środę, podczas dni otwartych, rodzice mogli zapoznać się z ofertą placówki i złożyć wnioski o przyjęcie swoich pociech w poczet przedszkolaków. Zabawy w grupie maluszków obserwowała Ewa Maruszewska z trzyletnim Wojtusiem. - Decyzja jest podjęta, chcieliśmy jedynie zobaczyć jak dzieci się bawią, jak wyglądają sale, jakie są zabawki i inne atrakcje – przyznaje mama zucha, który od września będzie chodził do przedszkola w Przylepie. - Dzieci w tym wieku świetnie się rozwijają, zwłaszcza kiedy mają kontakt z rówieśnikami. A taka forma zajęć, jak otwarte drzwi, to świetne rozwiązanie, by oswoić malca z przedszkolem, żeby nie przeżył szoku 1 września.

Rodzice, którzy tak, jak pani Ewa są zdecydowani, by posłać dziecko do przedszkola, powinni się pospieszyć. Czas na złożenie wniosku jest jedynie do końca marca.
Pewnych, wolnych miejsc dla dzieci w Przylepie jest 25. – Ale wszystko może się zmienić. To zależy od rodziców sześciolatków, którzy zdecydują w późniejszym terminie, czy posłać swoje pociechy do szkoły, czy też zostawić je jeszcze na rok w przedszkolu – wyjaśnia Urszula Juszczak, dyrektorka Gminnego Publicznego Przedszkola w Przylepie.

Takie pewne miejsca są jeszcze w innych oddziałach gminnej placówki: 25 w Zawadzie, 24 w Ochli, 23 w Nowym Kisielinie, 20 w Raculi. 12 wolnych miejsc ma obecny punkt przedszkolny w Zatoniu, który od września będzie już oddziałem.
Komisja, która będzie decydować o przyjęciu dzieci, zbierze się w drugiej połowie kwietnia. Da pierwszeństwo pracującym rodzicom, samotnym matkom, niepełnosprawnym rodzicom, dzieciom z gminy, dzieciom, których rodzeństwo chodziło lub chodzi do tego przedszkola, dzieciom pracowników.

- Rodzice, którzy już nam zaufali i przyprowadzają tu swoje dzieci, są bardzo zadowoleni. I to jest najważniejsze – cieszy się pani dyrektor. – To zaufanie zresztą widać, z roku na rok przybywa chętnych.
Przedszkole ma profil artystyczny. Słynie z przeglądu artystycznego, który co roku ściąga rzesze wielbicieli do Lubuskiego Teatru. W tym roku występy dzieci z całej gminy będziemy podziwiać już po raz szesnasty. - Zapraszamy 9 maja! – zachęca U. Juszczak.

(dsp)