Grad bramek w Przylepie

9 Wrzesień 2022
PIŁKA NOŻNA. Zielona Góra niedawno wzbogaciła się o kolejny zespół seniorski, TS Przylep, który w ubiegłą niedzielę zainaugurował rozgrywki w klasie B.

TS Przylep to klub z tradycjami, założony w 1946 r. W sezonie 2020/21 doszło do fuzji TS-u Przylep z Lechią. Miejsce w czwartej lidze przejęły rezerwy trzecioligowca i zespół seniorski z Przylepu przestał istnieć.

Klub dalej działał i grały w nim cztery drużyny młodzieżowe. Jednak kilku zawodników, którzy kiedyś w nim występowali, wyraziło chęć powrotu na znany sobie obiekt. Znaleźli przychylność u prezesa Witolda Wiśniewskiego, zespół zgodził się poprowadzić trener, z którym TS Przylep święcił największe triumfy, czyli Tadeusz Makowski i… w ubiegłą niedzielę, meczem z Czarnymi Pałck, w zielonogórskiej grupie klasy B piłka seniorska wróciła do Przylepu.

Trzeba przyznać, że w tym składzie, z kilkoma zawodnikami mającymi za sobą grę w wyższych ligach, zespół jest faworytem grupy. Nawet jeśli po niektórych piłkarzach widać, że mieli rozbrat z futbolem. Gospodarze wygrali 10:2 (5:1). Inauguracyjnego gola strzelił Paweł Dzikowicz, który potem dorzucił jeszcze jednego. Aż pięć trafień zaliczył Jakub Turowski, dwa Tobiasz Samek, jedno Maciej Kononowicz.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, na tyle nas teraz stać - ocenił trener Makowski. - Były błędy, bo się cały czas zgrywamy, ale skoro strzeliliśmy 10 bramek i mieliśmy jeszcze z pięć sytuacji, trudno nie być zadowolonym. Oczywiście musimy grać bardziej agresywnie, nie liczyć tylko na błędy rywala. Myślę, że prawdziwą wartość zespół pokaże wiosną, po dobrym przepracowaniu przerwy zimowej, bo teraz organizowaliśmy się z marszu. Łatwo nie będzie, żadna ekipa nam nie odpuści i wykorzysta każdy błąd, ale trzeba jasno powiedzieć - naszym celem jest awans do klasy A.

(af)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki