W niedzielę do Ochli na Kaziuki

12 Marzec 2016
Posmakujesz cepelinów, nauczysz się składać palmę, posłuchasz poleskiego folkloru... Tradycyjnie, tydzień przed Niedzielą Palmową, skansen w Ochli zaprasza na kaziukowy jarmark. Początek w tę niedzielę, o 11.00.

Warto zarezerwować sobie czas na odwiedziny w Muzeum Etnograficznym. W tę niedzielę, 13 marca, w godz. 11.00-16.00, odbędzie się jedna z najpopularniejszych imprez organizowanych przez nasz skansen. Wystarczy tylko spojrzeć na tłumy gości zjeżdżające w tym czasie do Ochli!

- Zapraszamy na kaziukowy jarmark wiosennych kolorów, kresowych smaków i mnóstwa innych atrakcji. Impreza nawiązuje do tradycji wileńskich - odpustów na Świętego Kazimierza Królewicza kultywowanych również w naszym regionie – wyjaśniają organizatorzy.

W niedzielę będziemy mogli odwiedzić jarmark rękodzielniczy – znajdziemy tu palmy wileńskie, pisanki, haftowane serwety i obrusy, ceramikę, rzeźbę, snycerkę, malarstwo, kompozycje z suszu i ze sznurka, świece z wosku, wyroby z drewna i z siana. Na jarmarku handlowym znajdziemy wszystko dla domu i zagrody, np. przetwory regionalne, miód, przyprawy, wyroby świąteczne.

Nikt nie wyjedzie z Ochli głodny, na smakoszy będą czekać cepeliny, bliny, pierogi, pajdy chleba, tradycyjne wyroby wędliniarskie Wśród atrakcji tego dnia także przejażdżki bryczką po skansenie, warsztaty pisankarskie, składanie palm oraz wyrób kwiatów z bibuły. Z prelekcją „Nie wypalaj traw” wystąpi Marta Jermaczek-Sitak, będą warsztaty z konkursem na plakat, prezentacja szkoły demokratycznej, zaprezentują się też zespoły: Perły Sumsiodki (folklor wielkopolski), Jerzy Garniewicz (piosenki kresowe), Kryniczeńka (folklor poleski), Szli do wsi (piosenka biesiadna), Kapela Bajer (piosenka biesiadna), Zespół Drewno (biały śpiew), Kolorowe Astry (folklor współczesny).

Wstęp na te wszystkie atrakcje kosztuje 6 zł od osoby.

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki