W niedzielę do Ochli na Kaziuki

12 Marzec 2016
Posmakujesz cepelinów, nauczysz się składać palmę, posłuchasz poleskiego folkloru... Tradycyjnie, tydzień przed Niedzielą Palmową, skansen w Ochli zaprasza na kaziukowy jarmark. Początek w tę niedzielę, o 11.00.

Warto zarezerwować sobie czas na odwiedziny w Muzeum Etnograficznym. W tę niedzielę, 13 marca, w godz. 11.00-16.00, odbędzie się jedna z najpopularniejszych imprez organizowanych przez nasz skansen. Wystarczy tylko spojrzeć na tłumy gości zjeżdżające w tym czasie do Ochli!

- Zapraszamy na kaziukowy jarmark wiosennych kolorów, kresowych smaków i mnóstwa innych atrakcji. Impreza nawiązuje do tradycji wileńskich - odpustów na Świętego Kazimierza Królewicza kultywowanych również w naszym regionie – wyjaśniają organizatorzy.

W niedzielę będziemy mogli odwiedzić jarmark rękodzielniczy – znajdziemy tu palmy wileńskie, pisanki, haftowane serwety i obrusy, ceramikę, rzeźbę, snycerkę, malarstwo, kompozycje z suszu i ze sznurka, świece z wosku, wyroby z drewna i z siana. Na jarmarku handlowym znajdziemy wszystko dla domu i zagrody, np. przetwory regionalne, miód, przyprawy, wyroby świąteczne.

Nikt nie wyjedzie z Ochli głodny, na smakoszy będą czekać cepeliny, bliny, pierogi, pajdy chleba, tradycyjne wyroby wędliniarskie Wśród atrakcji tego dnia także przejażdżki bryczką po skansenie, warsztaty pisankarskie, składanie palm oraz wyrób kwiatów z bibuły. Z prelekcją „Nie wypalaj traw” wystąpi Marta Jermaczek-Sitak, będą warsztaty z konkursem na plakat, prezentacja szkoły demokratycznej, zaprezentują się też zespoły: Perły Sumsiodki (folklor wielkopolski), Jerzy Garniewicz (piosenki kresowe), Kryniczeńka (folklor poleski), Szli do wsi (piosenka biesiadna), Kapela Bajer (piosenka biesiadna), Zespół Drewno (biały śpiew), Kolorowe Astry (folklor współczesny).

Wstęp na te wszystkie atrakcje kosztuje 6 zł od osoby.

(dsp)