Tu będą ćwiczyć uczniowie z Ochli

23 Listopad 2018
Dzieci ze szkoły podstawowej w Ochli nie będą już dojeżdżać na lekcje wychowania fizycznego do Drzonkowa. Trwają ostatnie prace wykończeniowe w nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Ochli.

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Ochli na początku roku szkolnego, korzystając z ładnej pogody, niektóre lekcje wychowania fizycznego odbywali na dworze. Jednak kiedy zawitała już do nas typowa, jesienna słota, to znacznie wygodniej jest przenieść się z ćwiczeniami do ciepłego pomieszczenia. Jeszcze do niedawna mógłby to być problem, bo sala gimnastyczna w Ochli nie była obiektem marzeń, w którym chętnie spędzałby czas każdy uczeń. Dobudowana, mała sala nie spełniała oczekiwań uczniów i nauczycieli. Ponadto, niedawno z tej salki utworzono dwa pomieszczenia dla przedszkolaków.

Jednak już niedługo nie trzeba będzie martwić się o to, gdzie odbędzie się lekcja wf-u. Trwają właśnie ostatnie prace wykończeniowe zupełnie nowego obiektu sportowego, wybudowanego specjalnie dla dzieci uczęszczających do szkoły w Ochli. - Hala jest niezbędna, ponieważ mamy szkołę podstawową do klasy ósmej, a na dziś nie mamy sali gimnastycznej i dzieci jeżdżą na lekcje wychowania fizycznego do WOSiR-u w Drzonkowie. Jest to konieczna inwestycja dla naszej szkoły – podkreśla Małgorzata Klinowska, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze.

Nowy obiekt będzie składał się z dużej sali gimnastycznej oraz mniejszej salki do fitnessu. Oczywiście dla uczniów dostępne będą szatnie oraz sanitariaty. Hala daje sporo nowych możliwości, np. powiększenie oferty pozalekcyjnych zajęć sportowych.

- Po wybudowaniu i otwarciu tej sali, otwierają się nowe możliwości stworzenia dodatkowych zajęć przez miejskie kluby sportowe. Mamy nauczycieli i instruktorów w takich dyscyplinach jak tenis stołowy czy piłka ręczna, chcielibyśmy wprowadzić je do oferty zajęć pozalekcyjnych, które będą odbywały się właśnie w nowej hali – tłumaczy Krzysztof Stamirowski, wicedyrektor szkoły, jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego.

Prace przy wykończeniu sali gimnastycznej dobiegają już końca. Na zewnątrz do poprawy zostały tylko drobnostki. - Prace są na etapie wykańczania obiektu, przynajmniej wewnątrz. Z zewnątrz mamy wszystko w 99 proc. zrobione. Zostały kosmetyczne poprawki. Jeżeli chodzi o jakość obiektu - jest dobra. Młodzież korzystająca z hali będzie z niej dumna – zapewnia Zygmunt Kiraga, kierownik budowy.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki