Kto jest chętny na prowadzenie przychodni?

4 luty 2022
Miasto ponownie ogłosiło przetarg na prowadzenie nowej przychodni w Ochli. Poprzedni najemca zrezygnował. Firmy mają czas do 9 lutego. A mieszkańcy z niecierpliwością czekają na pierwsze wizyty u lekarza.

Cena wywoławcza najmu to 4,80 zł netto za metr kwadratowy. Całkowita powierzchnia obiektu to 253,04 mkw. Czynsz wyniesie 1214,59 zł miesięcznie. Jak wyjaśnia Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w ofercie najemca oprócz proponowanej stawki czynszu musi też określić koncepcję funkcjonowania przychodni lekarskiej, co będzie najwyżej punktowane przez komisję.

Lokal był dostępny do obejrzenia w miniony wtorek i czwartek. Oferty z kolei można składać do 9 lutego, do godz. 14.30 w kancelarii ZGM lub wysłać pocztą (liczy się data wpływu oferty). Szczegóły na stronie ZGM w zakładce: Przetarg na najem przychodni w Ochli.

Sołtyska Ochli Dorota Bojar ma nadzieję, że tym razem się uda. - Nasz piękny ośrodek zdrowia stoi pusty, a wielu mieszkańców pyta, kiedy będzie mogło zapisać się do lekarza - mówi. - Jestem jednak dobrej myśli, bo przychodnia jest już umeblowana i wyposażona w odpowiedni sprzęt medyczny, co powinno pomóc rozstrzygnąć ten przetarg.

Jakie warunki musi spełnić najemca? Przez pierwsze pół roku od rozpoczęcia działalności w przychodni musi przyjmować minimum jeden lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej i być dostępny przez minimum trzy dni w tygodniu i cztery godziny dziennie. W drugim półroczu działalności minimum jeden lekarz POZ ma przyjmować minimum pięć razy w tygodniu i cztery godziny dziennie. Od drugiego roku w przychodni musi pracować już dwóch lekarzy POZ (w tym jeden ze specjalizacją pediatry). Ośrodek zdrowia ma przyjmować pacjentów przynajmniej pięć razy w tygodniu i przez osiem godzin dziennie.

W budynku znajduje się 18 pomieszczeń, w tym trzy gabinety lekarskie (jeden z nich dostosowany jest pod działalność stomatologiczną), punkt pobrań, ambulatorium, poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia techniczne. Budynek jest wyposażony m.in. w sprzęt medyczny, AGD, RTV i meble.

- Nowy przetarg to konieczność, bo poprzedni najemca zrezygnował - informuje P. Wysocki. - Mam nadzieję, że tym razem już bez problemów uda nam się znaleźć lekarza, który jest bardzo potrzebny mieszkańcom sołectwa Ochla. Zapraszamy zainteresowane firmy do zgłaszania ofert w przetargu.

Przypomnijmy. Mieszkańcy Ochli starali się o budowę ośrodka zdrowia w sołectwie przez kilka lat. Zdecydowali, że pieniądze z tzw. bonusa połączeniowego przeznaczone zostaną na przychodnię, a nie na budowę i remonty dróg. Łączny koszt inwestycji to ok. 1 mln 995 tys. 60 zł. Lokalizacja jest dobra, bo przychodnia powstała w centrum sołectwa. W pobliżu działa apteka.

(rk)