Kto jest chętny na prowadzenie przychodni?

4 luty 2022
Miasto ponownie ogłosiło przetarg na prowadzenie nowej przychodni w Ochli. Poprzedni najemca zrezygnował. Firmy mają czas do 9 lutego. A mieszkańcy z niecierpliwością czekają na pierwsze wizyty u lekarza.

Cena wywoławcza najmu to 4,80 zł netto za metr kwadratowy. Całkowita powierzchnia obiektu to 253,04 mkw. Czynsz wyniesie 1214,59 zł miesięcznie. Jak wyjaśnia Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w ofercie najemca oprócz proponowanej stawki czynszu musi też określić koncepcję funkcjonowania przychodni lekarskiej, co będzie najwyżej punktowane przez komisję.

Lokal był dostępny do obejrzenia w miniony wtorek i czwartek. Oferty z kolei można składać do 9 lutego, do godz. 14.30 w kancelarii ZGM lub wysłać pocztą (liczy się data wpływu oferty). Szczegóły na stronie ZGM w zakładce: Przetarg na najem przychodni w Ochli.

Sołtyska Ochli Dorota Bojar ma nadzieję, że tym razem się uda. - Nasz piękny ośrodek zdrowia stoi pusty, a wielu mieszkańców pyta, kiedy będzie mogło zapisać się do lekarza - mówi. - Jestem jednak dobrej myśli, bo przychodnia jest już umeblowana i wyposażona w odpowiedni sprzęt medyczny, co powinno pomóc rozstrzygnąć ten przetarg.

Jakie warunki musi spełnić najemca? Przez pierwsze pół roku od rozpoczęcia działalności w przychodni musi przyjmować minimum jeden lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej i być dostępny przez minimum trzy dni w tygodniu i cztery godziny dziennie. W drugim półroczu działalności minimum jeden lekarz POZ ma przyjmować minimum pięć razy w tygodniu i cztery godziny dziennie. Od drugiego roku w przychodni musi pracować już dwóch lekarzy POZ (w tym jeden ze specjalizacją pediatry). Ośrodek zdrowia ma przyjmować pacjentów przynajmniej pięć razy w tygodniu i przez osiem godzin dziennie.

W budynku znajduje się 18 pomieszczeń, w tym trzy gabinety lekarskie (jeden z nich dostosowany jest pod działalność stomatologiczną), punkt pobrań, ambulatorium, poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia techniczne. Budynek jest wyposażony m.in. w sprzęt medyczny, AGD, RTV i meble.

- Nowy przetarg to konieczność, bo poprzedni najemca zrezygnował - informuje P. Wysocki. - Mam nadzieję, że tym razem już bez problemów uda nam się znaleźć lekarza, który jest bardzo potrzebny mieszkańcom sołectwa Ochla. Zapraszamy zainteresowane firmy do zgłaszania ofert w przetargu.

Przypomnijmy. Mieszkańcy Ochli starali się o budowę ośrodka zdrowia w sołectwie przez kilka lat. Zdecydowali, że pieniądze z tzw. bonusa połączeniowego przeznaczone zostaną na przychodnię, a nie na budowę i remonty dróg. Łączny koszt inwestycji to ok. 1 mln 995 tys. 60 zł. Lokalizacja jest dobra, bo przychodnia powstała w centrum sołectwa. W pobliżu działa apteka.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki