Zielonogórzanin Przedsiębiorcą Roku 2016

2 Grudzień 2016
Zielonogórzanin Marcin Grzymkowski, szef i założyciel internetowego sklepu eobuwie.pl został laureatem tegorocznej nagrody EY Przedsiębiorca Roku.

Wyróżnienie otrzymał za „napisanie historii transformacji gospodarczej w pigułce”. Nagrodę wręczył mu wicepremier Mateusz Morawiecki i szef NBP prof. Adam Glapiński. To 14. edycja konkursu.

Przypomnijmy: eobuwie.pl to największy polski sklep internetowy handlujący obuwiem. Powstał na bazie sklepów Traf. Od początku działa w naszym mieście. Obecnie swoją siedzibę ma w niedawno wybudowanej centrali w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie. W 2015 r. firma połączyła się z CCC, które posiada ok. 75 proc. akcji zielonogórskiej spółki. Zapłaciło za to 130 mln zł.

W zeszłym roku e-obuwie.pl zanotowało przychody ze sprzedaży na poziomie 149 mln zł i zysk netto ponad 26 mln zł. Rozwija się w szalonym tempie, co roku podwajając obroty. Dziennie sprzedaje do 20 tys. par butów.

- Zakładam, że w tym roku sprzedaż wyniesie 300 mln zł. Zatrudniamy teraz 360 osób. Ta firma rośnie razem z ludźmi – mówił M. Grzymkowski w TVN24biz po odebraniu nagrody.

Nagrodę wręczono w zeszłym tygodniu.

(tc)

Artykuły powiązane: 

W Kisielinie pracować będzie 300 osób

Wyobraźcie sobie – hala większa niż Tesco czy Auchan. Tylko regały są kilka razy wyższe. I wszędzie buty, buty, buty… Wszystko w idealnym porządku. Tak będzie wyglądało centrum magazynowe budowane przez zielonogórska firmę eobuwie.pl.