Otwarcie drogi do parku naukowo-technologicznego

9 Listopad 2012
Dziś wielkie święto w Nowym Kisielinie – otwarcie drogi do Lubuskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego.

Nie chodzi jednak o wielką obwodnicę Nowego Kisielina, której budowa dobiega końca i będzie głównym traktem dojazdowym do Parku. Dzisiaj (piątek) oficjalnie zostanie otwarta ul. Syrkiewicza.

- Nie robimy jakiejś wielkiej uroczystości – zaraz zastrzega się wójt Mariusz Zalewski. – Dla nas to jednak bardzo ważna inwestycja. Spełnia trzy zadania – umożliwia dojazd do centrum logistycznego w pałacyku, łatwiej dostać się na cmentarz, gdzie zawsze panuje duży ruch oraz dzięki chodnikom mamy bezpieczny łącznik z Parkiem.

Budowa ul. Syrkiewicza to największa tegoroczna inwestycja drogowa w gminie. Kosztowała 1 mln 150 tys. zł. Została zbudowana w ramach programu tzw. schetynówek, gdzie rządowa dotacja wyniosła 344 tys. zł. Bardzo ułatwi życie mieszkańcom i przedsiębiorcom inwestującym w Parku. Poprzez ul. Syrkiewicza łatwo wyjadą na obwodnicę, a osoby z zewnątrz, jadące do wsi, nie będą się musiały przedzierać przez Stary Kisielin, tylko pomkną obwodnicą.

Przypomnijmy, że budowa Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego to jedna z największych i najważniejszych inwestycji na południu województwa. Dobiega końca budowa drogi dojazdowej, uniwersytet zaczyna stawiać laboratoria, są też pierwsi inwestorzy. Wszyscy wierzą, że będzie to koło zamachowe lubuskiej gospodarki.

Relacja z otwarcia ulicy.

(tc)