Hala rośnie będzie praca w Kisielinie

2 Grudzień 2016
Zielonogórska fabryka niemieckiej firmy Ideal Automotive dosłownie rośnie w oczach. Budowa ruszyła w październiku, w marcu ma wystartować próbna produkcja.

To będzie pierwszy zakład wybudowany w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przez zagranicznego inwestora. Tempo jest duże, bo Bawarczycy wiedzą: co, dla kogo i kiedy chcą produkować. Ponieważ mają zamiar szybko wystartować, teraz szukają tymczasowej siedziby.

- Właśnie sprawdzamy pomieszczenia po drugiej stronie obwodnicy. Inwestor od 1 stycznia wynajmie tu biura dla pierwszych 10 osób. Do tego dojdzie niewielka hala o pow. 300-400 mkw. – zdradza Arkadiusz Kowalewski, prezes LPPT. – Już na Słowacji szkolą się pierwsi pracownicy. Zanim nowa hala będzie gotowa, w wynajętych pomieszczeniach będą już montowane i magazynowane stanowiska montażowe, które staną w nowej fabryce.

Przypomnijmy: Ideal Automotive specjalizuje się w produkcji elementów z włóknin stosowanych w samochodach. Ma kilkanaście fabryk, głównie w Niemczech i Czechach. Obsługuje takie koncerny jak: Audi, Mercedes i Volkswagen. U nas chce produkować elementy wyposażenia bagażników.

Firma ma do dyspozycji działkę ośmiohektarową. - Na razie zagospodarujemy połowę. Stanie tu hala o pow. 18,1 tys. mkw. – wyliczał w październiku Piotr Gorecki, który w bawarskiej firmie koordynuje projekt „Zielona Góra”. - Na początek, postawimy trzy linie produkcyjne.

Według planu, zakład ma być gotowy 15 marca, w tym dniu zacznie się rozruch fabryki. Mowa jest o 200 miejscach pracy do końca przyszłego roku. Przy pełnej produkcji potrzebnych będzie 400 pracowników. Gdyby zakład się rozbudował, to potrzebnych będzie kolejnych 400 osób. Firma zarezerwowała sobie taką możliwość.

(tc)

 

Fot. Krzysztof Grabowski