eobuwie.pl buduje giganta

12 Październik 2018
Spółka eobuwie.pl dzięki sprzedaży butów za pośrednictwem internetu wyrosła na europejską potęgę. W środę szefowie firmy wmurowali kamień węgielny w fundamenty olbrzymiego kompleksu logistycznego. Będzie tu pracowało ponad tysiąc osób.

Internetowy sklep eobuwie.pl odwiedza miesięcznie ponad milion klientów. Sklep był wielokrotnie nagradzany tytułem najlepszego w polskiej branży obuwniczej. A jednak jeszcze nie tak dawno wiele zielonogórzanek ze zdziwieniem odbierało komunikat, że ich ulubiony sklep obuwniczy to internetowa wizytówka firmy, która swoją siedzibę ma w Zielonej Górze.

Wpływ na początkowo małą rozpoznawalność firmy miała polityka wizerunkowa spółki, która bardziej skupiała się na promocji nazwy swej internetowej platformy handlowej niż samej siebie. O eobuwie.pl zrobiło się naprawdę głośno dopiero w 2015 r., gdy praktycznie przez wszystkie polskie media przetoczyła się informacja o biznesowym sojuszu zawartym przez zielonogórskie eobuwie.pl z gigantem obuwniczym, spółką CCC. Ta ostatnia za ok. 130 mln zł zakupiła 75 proc. akcji zielonogórskiej spółki.

Za rynkowym sukcesem eobuwie.pl stoi Marcin Grzymkowski, zaledwie 31-letni w momencie aliansu z dolnośląską spółką CCC. Autor spektakularnego sukcesu zielonogórskiej firmy pozostał na jej czele.

- Mieliśmy przemyślaną strategię rozwoju firmy. Nowy partner biznesowy zaakceptował nasze plany. Stąd inwestycja w kompleks magazynowo-logistyczny w Nowym Kisielinie – lakonicznie tłumaczył nam szef eobuwie.pl.

Prezes M. Grzymkowski już w sierpniu br. ogłosił, że będzie to ogromne centrum o docelowej powierzchni nawet 150 tys. mkw. W pierwszej kolejności powstanie hala magazynowa o wysokości 12 m z trzykondygnacyjnym biurowcem. Całość będzie liczyła ok. 40 tys. mkw. Autorem projektu budowlanego oraz generalnym wykonawcą tego pierwszego etapu inwestycji jest poznańska spółka W.P.I.P. Koniec realizacji pierwszego etapu zielonogórskiej inwestycji eobuwie.pl zaplanowano na drugą połowę 2019 r.

W ostatnią środę szefowie eobuwie.pl oraz W.P.I.P. dokonali symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego w fundamenty nowego obiektu zielonogórskiej spółki.

- To dla nas bardzo ważny moment. Rozpoczynamy inwestycję, która będzie milowym krokiem w rozwoju eobuwie.pl. Zainstalujemy tu najnowocześniejsze technologie, w tym autonomiczne automaty, część maszyn została zaprojektowana specjalnie pod nasze potrzeby. Po skończeniu pierwszego etapu budowy, będziemy zatrudniać ponad tysiąc osób. Dziękuję urzędowi miasta za pomoc. Dziękuję moim bliskim oraz współpracownikom i załodze – dziękował szef zielonogórskiej spółki.

W równie podniosłym nastroju przemówił prezydent Janusz Kubicki: - Rozpiera mnie duma, bo zielonogórskie eobuwie.pl to bardzo udana realizacja amerykańskiego snu o sukcesie: od małej firmy do gospodarczego kolosa, gratuluję.

Przemówienia gości uroczystości za tło miały warkot maszyn budowlanych. Z ich obecności tłumaczył się prezes W.P.I.P, Dariusz Stasik.

- Za nami trwają prace przy makroniwelacji powierzchni działki. Nasz następny krok to budowa hali z 32 dokami załadowczymi, to w nich będą realizowane procesy magazynowania i dystrybucji towarów.

Zielonogórska spółka oferuje ponad 500 marek i ponad 50 tys. modeli butów, torebek i akcesoriów. Jest aktywna na 14 europejskich rynkach. Poznańska firma W.P.I.P. zbudowała i zmodernizowała ponad 300 obiektów gospodarczych o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw. Wśród nich: zakłady produkcyjne, magazyny, centra dystrybucyjne, handlowe, laboratoria, budynki biurowe.

 

(pm)