Centrum logistyczne FIEGE zatrudni 300 osób

24 Listopad 2017
Kolejny inwestor pojawił się w Nowym Kisielinie. – Zatrudnimy 300 osób – informuje firma FIEGE. Start za dwa miesiące – w styczniu 2018 r. Czy Zielona Góra będzie obsługiwać Zalando?

Nie! To nie pomyłka. Za dwa miesiące ruszy kolejna duża firma. To zasługa firmy Panattoni, która w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym stawia wielkie hale, na które przeznaczyła 150 mln zł. Panattoni buduje centrum przemysłowo-logistyczne, w którym wynajmuje powierzchnię zainteresowanym firmom.

Przed tygodniem pisaliśmy o szwedzkiej firmie Reac, która w Panattonim, w styczniu 2018 r., uruchomi fabrykę produkującą siłowniki do urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych. Pracować w niej będzie 200 osób.

W tym tygodniu niemiecka firma FIEGE ogłosiła, że w styczniu uruchomi w Nowym Kisielinie centrum dystrybucyjne, w którym pracę znajdzie 300 osób.

- Otwarcie nowej lokalizacji FIEGE w Zielonej Górze, realizującej obsługę zwrotów, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na sprawną, dynamiczną i elastyczną obsługę branży e-commerce. Ta atrakcyjna lokalizacja i zdobyte know-how umożliwią nam uruchomienie efektywnego kosztowo centrum - mówi Piotr Kohmann, CEO FIEGE.

Chodzi o to, że tworzenie wyspecjalizowanych centrów zwrotów zakupionych towarów skraca czas potrzebny na zwrot pieniędzy klientom.

Grupa FIEGE z siedzibą w Greven (Niemcy) zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie. Jej gęstą sieć logistyczną tworzy 200 placówek i partnerów w 15 krajach, powierzchnia magazynowa zajmuje 3 mln mkw. Na polskim rynku Grupa FIEGE obecna jest od 1997 r. i zatrudnia ponad 1.600 osób. Świadczy usługi dla różnych branż, m.in. przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej czy chemii gospodarczej.

Jak wynika z komunikatu firmy – nowe centrum w Zielonej Górze będzie obsługiwać znane marki odzieżowe. FIEGE jest już obecna w zachodniej Polsce. W sierpniu uruchomiła wielkie centrum dystrybucyjne w Gardnie pod Szczecinem. Docelowo ma tam pracować tysiąc osób. Centrum w Gardnie pracuje na rzecz giganta w e-handlu - platformy modowej Zalando.

- Jestem pewien, że w najbliższym czasie kolejne firmy będą szukać pracowników do zakładów powstających w Nowym Kisielinie – prognozuje wiceprezydent Dariusz Lesicki, który odpowiada za współpracę z inwestorami.

(tc)