Centrum logistyczne FIEGE zatrudni 300 osób

24 Listopad 2017
Kolejny inwestor pojawił się w Nowym Kisielinie. – Zatrudnimy 300 osób – informuje firma FIEGE. Start za dwa miesiące – w styczniu 2018 r. Czy Zielona Góra będzie obsługiwać Zalando?

Nie! To nie pomyłka. Za dwa miesiące ruszy kolejna duża firma. To zasługa firmy Panattoni, która w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym stawia wielkie hale, na które przeznaczyła 150 mln zł. Panattoni buduje centrum przemysłowo-logistyczne, w którym wynajmuje powierzchnię zainteresowanym firmom.

Przed tygodniem pisaliśmy o szwedzkiej firmie Reac, która w Panattonim, w styczniu 2018 r., uruchomi fabrykę produkującą siłowniki do urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych. Pracować w niej będzie 200 osób.

W tym tygodniu niemiecka firma FIEGE ogłosiła, że w styczniu uruchomi w Nowym Kisielinie centrum dystrybucyjne, w którym pracę znajdzie 300 osób.

- Otwarcie nowej lokalizacji FIEGE w Zielonej Górze, realizującej obsługę zwrotów, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na sprawną, dynamiczną i elastyczną obsługę branży e-commerce. Ta atrakcyjna lokalizacja i zdobyte know-how umożliwią nam uruchomienie efektywnego kosztowo centrum - mówi Piotr Kohmann, CEO FIEGE.

Chodzi o to, że tworzenie wyspecjalizowanych centrów zwrotów zakupionych towarów skraca czas potrzebny na zwrot pieniędzy klientom.

Grupa FIEGE z siedzibą w Greven (Niemcy) zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie. Jej gęstą sieć logistyczną tworzy 200 placówek i partnerów w 15 krajach, powierzchnia magazynowa zajmuje 3 mln mkw. Na polskim rynku Grupa FIEGE obecna jest od 1997 r. i zatrudnia ponad 1.600 osób. Świadczy usługi dla różnych branż, m.in. przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej czy chemii gospodarczej.

Jak wynika z komunikatu firmy – nowe centrum w Zielonej Górze będzie obsługiwać znane marki odzieżowe. FIEGE jest już obecna w zachodniej Polsce. W sierpniu uruchomiła wielkie centrum dystrybucyjne w Gardnie pod Szczecinem. Docelowo ma tam pracować tysiąc osób. Centrum w Gardnie pracuje na rzecz giganta w e-handlu - platformy modowej Zalando.

- Jestem pewien, że w najbliższym czasie kolejne firmy będą szukać pracowników do zakładów powstających w Nowym Kisielinie – prognozuje wiceprezydent Dariusz Lesicki, który odpowiada za współpracę z inwestorami.

(tc)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki