Autobusy jeżdżą do Parku

1 Czerwiec 2017
MZK od czwartku skorygował rozkład jazdy. Teraz autobusy nowej linii 26 dojeżdżają do przystanku PKP Nowy Kisielin. Zmiana jest potrzebna, bo coraz więcej ludzi pracuje w fabrykach na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Czwartek. Godz. 7.44. Zatrzymujemy się koło peronu kolejowego PKP Nowy Kisielin. Tu kończy się Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny. Dalej jest las. Na pętlę podjeżdża autobus linii 26. Pusty.

- To pierwsze kursy. Ludzie jeszcze do końca nie wiedzą jak jeździmy. Wszyscy wysiedli po drodze. Przy swoich firmach – mówi Jacek Król, który kieruje autobusem.

Za chwilę autobus rusza w kurs powrotny. Pierwszy przystanek, na którym się zatrzyma znajduje się przy fabryce tapicerki samochodowej Ideal Automotive.

- W tej chwili Ideal robi rozruch fabryki. Umówiliśmy się z inwestorami, że tak wydłużymy przebieg linii autobusowych, by pracownicy mogli łatwo tutaj dojechać – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Lesicki.

W tej chwili w Idealu pracuje kilkadziesiąt osób. Jesienią załoga powinna liczyć ok. 250 ludzi. Tuż obok powstają kolejne zakłady.

- Pod koniec roku w LPPT będzie pracować już ponad tysiąc osób. Te dane dotyczą tylko firm, które już tutaj działają lub stawiają zakłady. A przecież będą kolejni inwestorzy, którzy zatrudnią jeszcze więcej zielonogórzan – wylicza D. Lesicki.

- Do tej pory do Parku jeździły autobusy linii nr 25, ale nie wjeżdżały w głąb. Te kursy pozostają. Teraz dołożyliśmy nową linię nr 26. Tak wytyczyliśmy nową trasę, by autobus mógł się zatrzymać w pobliżu największych firm – wyjaśnia Barbara Langner, dyrektorka Miejskiego Zakładu Komunikacji.

I tak, od 1 czerwca, autobus linii nr 26, jadący z ul. Naftowej przez Elektronową, Batorego, Sulechowską, Chrobrego, pl. Piłsudskiego, Podgórną, Szosę Kisielińską, Stary Kisielin w Nowym Kisielinie skręca w ul. Syrkiewicza i zatrzymuje się w Parku na pięciu przystankach -  przy ul. Wysockiego, Technologicznej, koło Idealu i na stacji PKP Nowy Kisielin.

Rozkład jazdy jest tak ułożony, by dowieźć pracowników do pracy na poranne zmiany i później zabrać ich z Parku. Nowa linia będzie dziennie wykonywać siedem kursów. Według MZK ruch do Parku rośnie już od kilku miesięcy, po tym, gdy pełną parą zaczęło działać centrum dystrybucyjne firmy e-obuwie.

Jak informuje MZK, z uwagi na uruchomienie nowej linii nr 26 wprowadzone zostaną niewielkie zmiany w wybranych kursach autobusów linii nr 7,12 i 25. Kurs szkolny autobusu linii 7 z przystanku Stary Kisielin Zatorze o godz. 7.34 rozpocznie się o godzinie 7.22 z przystanku PKP Nowy Kisielin. Kursy autobusów linii 12 zostaną zsynchronizowane z odjazdami autobusów linii nr 26. Na linii 25 zwiększy się ilość kursów przez Park. Szczegóły na stronie internetowej mzk.zgora.pl.

(tc)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki