Nowe przedszkole w Suchej

3 Lipiec 2024
Siostry spełniają marzenie i otwierają w Suchej przedszkole. „Brzózki” zaczną działać od września. W tej chwili naprzeciwko wjazdu na os. Złote Piaski trwają prace budowlane.

- Sucha to nasze rodzinne sołectwo, mieszkamy tutaj. Zawsze marzyłyśmy, aby zrobić coś dla lokalnej społeczności - mówią założycielki placówki, siostry Agnieszka Brzozowska-Skrzypczyńska i Monika Brzozowska-Kołoszyc.

Sołectwo rozwija się w szybkim tempie. Mieszkańców przybywa, szczególnie na os. Złote Piaski, gdzie nowy dom znalazło wiele młodych par z dziećmi. Dla nich przedszkole w pobliżu miejsca zamieszkania może być dużym życiowym ułatwieniem.

- Prace budowlane są na ukończeniu, zamówiłyśmy wyposażenie, niezbędne sprzęty, zabawki - tłumaczy pani Agnieszka. - Rekrutacja już się rozpoczęła, docelowo chciałybyśmy przyjąć około 60 -70 dzieci. Całe przedszkole jest od początku budowane tak, aby było przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Dlatego nie wykluczamy utworzenia grup integracyjnych.

Placówka położona na skraju lasu jest otoczona zielenią. - Do tego nawiązuje nazwa „Brzózki”. Nasza praca ma się opierać na bliskości z naturą, przyrodą, na kształtowaniu postaw proekologicznych. Dlatego oprócz klasycznego placu zabaw na maluchy będzie tutaj czekał ogródek z kwiatami, warzywami, drzewkami owocowymi. Całość zaś dopełni duży taras, gdzie dzieci będą mogły odetchnąć świeżym powietrzem nawet przy niesprzyjającej pogodzie - mówi pani Monika.

(md)