Temat numer jeden: chodniki

10 Grudzień 2013
- Decyzję podjęliśmy już dawno. Za pieniądze z miasta robimy chodnik! I tej opcji trzymamy się dalej - mówi z mocą sołtys Suchej, Ireneusz Rypson. Czas na kolejne rozmowy o Funduszu Integracyjnym. Prezydent zaprasza na spotkanie mieszkańców Suchej i Ługowa.

Janusz Kubicki chce spotkać się z mieszkańcami wszystkich sołectw. Po co? By podsumować tegoroczny Fundusz Integracyjny, rozliczyć się z tego, co zostało zrobione we wsi i za ile, a także wyjaśnić, które prace i z jakiego powodu zostały przesunięte na przyszły rok.

Będzie też okazja, by porozmawiać o planach na 2014 r. Do sołectw znów trafią pieniądze z miasta. Na co przeznaczyć tym razem pulę z Funduszu Integracyjnego? O tym nie zdecyduje nikt inny, tylko sami mieszkańcy.

W Suchej życzenie mieszkańców jest tylko jedno. – My dobrze wiemy, czego chcemy! – słychać zdecydowanie w głosie sołtysa, Ireneusza Rypsona. – Postanowiliśmy już podczas głosowania nad tegoroczną pulą, żeby za pieniądze z miasta budować chodnik wzdłuż drogi powiatowej. Chcemy ten temat w przyszły roku kontynuować. Jestem pewien, że mieszkańcy znów będą jednogłośni. Wierzę w ich rozsądek.

Sołtys dodaje, że ludzie w Suchej są zadowoleni, bo chodnikiem dojść już można do kościoła. Naprawiona została też początkowo niezabezpieczona studzienka. Chodnik kosztował ok. 49 tys. zł. – Może uda się kolejny kawałek wesprzeć pieniędzmi z gminy i powiatu? Zrobilibyśmy wtedy więcej... zastanawia się I. Rypson.

W Ługowie czekają na postawienie altany na placu festynowym. Bo właśnie na ten cel mieszkańcy przeznaczyli 17,5 tys. zł z tegorocznego Funduszu Integracyjnego. Co będzie z przyszłorocznym życzeniem wsi? – Oj, nie chciałabym niczego jeszcze mówić, wychylać się z pomysłami, cały czas się zastanawiam – śmieje się sołtyska Agnieszka Głuska. – Mieszkańcy też jeszcze się zastanawiają, pozwólmy im pomyśleć.

(dps)

 

Artykuły powiązane: 

Harmonogram spotkań z mieszkańcami

Janusz Kubicki rusza na wieś, chce spotkać się z mieszkańcami wszystkich sołectw. Bo czas najwyższy podsumować tegoroczny Fundusz Integracyjny, rozliczyć się z wykonanych zadań. Warto przyjść na spotkanie!