Temat numer jeden: chodniki

10 Grudzień 2013
- Decyzję podjęliśmy już dawno. Za pieniądze z miasta robimy chodnik! I tej opcji trzymamy się dalej - mówi z mocą sołtys Suchej, Ireneusz Rypson. Czas na kolejne rozmowy o Funduszu Integracyjnym. Prezydent zaprasza na spotkanie mieszkańców Suchej i Ługowa.

Janusz Kubicki chce spotkać się z mieszkańcami wszystkich sołectw. Po co? By podsumować tegoroczny Fundusz Integracyjny, rozliczyć się z tego, co zostało zrobione we wsi i za ile, a także wyjaśnić, które prace i z jakiego powodu zostały przesunięte na przyszły rok.

Będzie też okazja, by porozmawiać o planach na 2014 r. Do sołectw znów trafią pieniądze z miasta. Na co przeznaczyć tym razem pulę z Funduszu Integracyjnego? O tym nie zdecyduje nikt inny, tylko sami mieszkańcy.

W Suchej życzenie mieszkańców jest tylko jedno. – My dobrze wiemy, czego chcemy! – słychać zdecydowanie w głosie sołtysa, Ireneusza Rypsona. – Postanowiliśmy już podczas głosowania nad tegoroczną pulą, żeby za pieniądze z miasta budować chodnik wzdłuż drogi powiatowej. Chcemy ten temat w przyszły roku kontynuować. Jestem pewien, że mieszkańcy znów będą jednogłośni. Wierzę w ich rozsądek.

Sołtys dodaje, że ludzie w Suchej są zadowoleni, bo chodnikiem dojść już można do kościoła. Naprawiona została też początkowo niezabezpieczona studzienka. Chodnik kosztował ok. 49 tys. zł. – Może uda się kolejny kawałek wesprzeć pieniędzmi z gminy i powiatu? Zrobilibyśmy wtedy więcej... zastanawia się I. Rypson.

W Ługowie czekają na postawienie altany na placu festynowym. Bo właśnie na ten cel mieszkańcy przeznaczyli 17,5 tys. zł z tegorocznego Funduszu Integracyjnego. Co będzie z przyszłorocznym życzeniem wsi? – Oj, nie chciałabym niczego jeszcze mówić, wychylać się z pomysłami, cały czas się zastanawiam – śmieje się sołtyska Agnieszka Głuska. – Mieszkańcy też jeszcze się zastanawiają, pozwólmy im pomyśleć.

(dps)

 

Artykuły powiązane: 

Harmonogram spotkań z mieszkańcami

Janusz Kubicki rusza na wieś, chce spotkać się z mieszkańcami wszystkich sołectw. Bo czas najwyższy podsumować tegoroczny Fundusz Integracyjny, rozliczyć się z wykonanych zadań. Warto przyjść na spotkanie!
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki