5 kilometrów o pietruszkę… dla pogorzelców

14 Kwiecień 2016
Już w tę sobotę trzeci Łężycki Bieg o Pietruszkę. W tym roku rywalizacji towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz pogorzelców z kamienicy na pl. Pocztowym.

Start zaplanowano w tę sobotę, 16 kwietnia, o 12.00, z parkingu leśnego w Łężycy. Trasa biegnie leśnymi traktami wokół sołectwa, łącznie pięć kilometrów. Lista startowa jest już zamknięta. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się sprawdzić na dystansie, może wystartować, ale nie będzie miał mierzonego indywidualnego czasu. Pół godziny wcześniej na 100 metrów pobiegną dzieci.

- Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, m.in. animacje, balony, pokaz zumby, będzie grochówka i ciasto. Zadbaliśmy o to, by każdy był zadowolony i ukończył bieg z medalem. Specjalne nagrody otrzymają trzej najlepsi zawodnicy i zawodniczki. Uhonorujemy także najstarszych uczestników biegu. Co 30 zawodnik dostanie coś ekstra – zapowiada Agnieszka Kozakiewicz, szefowa Stowarzyszenia Curtez, główna organizatorka.

W czasie biegu przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. - W tym roku chcemy wspomóc poszkodowanych z pl. Pocztowego, gdzie niedawno był pożar. Potrzebne są garnki, odkurzacze, suszarki, kosmetyki, środki czystości, wózek dla niepełnosprawnego i podnośnik do wanny, przyda się karma dla kotów i psów – wylicza Kinga Piotrowska, pomysłodawczyni Biegu o Pietruszkę.

Przyniesione rzeczy będzie można składać w ustawionych kartonach. - Mieszkańcy kamienicy zostali bez dachu nad głową i środków do życia, stąd nasza akcja, która pięknie wpisuje się w tradycję Łężyckiego Biegu o Pietruszkę. Zapraszamy do sportowej rywalizacji, prosimy także o wsparcie dla pogorzelców – apeluje Radosław Brodzik, współorganizator biegu.

(kg)