Piłkarska strzelanina w Łężycy!

3 Kwiecień 2019
Mamy nosa do meczów A-klasy! W ostatnim wydaniu „Łącznika” rekomendowaliśmy wyprawę do Łężycy na derby Sparty z Zorzą Ochla. I nie myliliśmy się! Na kibiców czekały: grad goli, emocje i świetne widowisko!

Sparta pokonała Zorzę 5:3 (3:2). Dla piłkarzy z Ochli to pierwsza porażka w całym sezonie. – Niespodzianka? Nie... Obawialiśmy się tego meczu i wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Kończy się pewna seria. Myślę, że taki „plaskacz” zadziała mobilizująco – ocenił Michał Grzelczyk, trener Zorzy. Nie minął kwadrans, a gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Michała Gierczaka, który hat-tricka skompletował tuż przed przerwą.

– Jeżeli 30 minut przesypiamy, to później takie zrywy, przy otwartej piłce, kosztują nas kontry. Gratuluję Sparcie, bo mądrze zagrali – dodał Grzelczyk. Do siatki Łężyczan dwukrotnie trafił Artur Tomasiewicz, w pierwszej połowie i tuż po rozpoczęciu drugiej - Piotr Godzisz. Licznik meczów bez porażki dla Zorzy w tym sezonie zatrzymał się na 14. – Wyszliśmy va banque, wysoko, bo wiedzieliśmy, że nie mamy nic do stracenia – cieszył się po spotkaniu Maciej Wysocki, trener Sparty. Oprócz Gierczaka, bramkarza Zorzy pokonał jeszcze Jakub Księżniak i z rzutu karnego Patryk Jaśkiewicz.

- Jesteśmy szczęśliwi. Cieszy to, że postawiliśmy na młodzież. Chcemy tych chłopaków ogrywać – dodał Wysocki. Jego młoda armia w dwóch wiosennych meczach zdobyła komplet 6 punktów i strzeliła 9 bramek. Trener Sparty tonuje jednak nastroje. – Tu nie chodzi o wyniki. Naprawdę nastawiamy się na naukę. Ważne, żeby było zero z tyłu. Jak się strzeli jedną bramkę i się wygrywa, cały zespół się cieszy. Nie chodzi o to, żeby walić po siedem bramek, a stracić sześć – uspokaja Wysocki.

W ten weekend ciekawie powinno być w Ochli. Zorza, mimo porażki nadal pewnie prowadzi w tabeli grupy III, A-klasy. W tę sobotę, o 16.00 zmierzy się z Błękitnymi Wierzbnica, którzy są na trzecim miejscu.

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki