Rowerem dojedziesz nad rzekę

20 Grudzień 2017
- Do września 2018 r. oddamy do użytku kolejne dwa odcinki zielonogórskiej rowerostrady. Wartość inwestycji to ponad 7 mln zł. Wykonawcą będzie spółka Inwestycyjna Grupa Budowlana – poinformował prezydent Janusz Kubicki.

Za oknem zimowa aura i tylko najodważniejsi wsiadają na rowery, ale już za kilka miesięcy wszystko się zmieni. Na ulice znów wyjadą cykliści. To z myślą o ich komforcie i bezpieczeństwie miasto realizuje kolejne etapy nowoczesnej infrastruktury rowerowej.

W ostatni poniedziałek, w urzędzie miasta, podpisano umowę na wybudowanie dwóch etapów zielonogórskiej rowerostrady. Odcinek opisany roboczo jako Ł2 prowadzić będzie od ul. Zawada-Szkolna w kierunku Krępy. Będzie miał ok. 1,6 km. Drugi odcinek, o nazwie roboczej N3, będzie znacznie dłuższy, dokładnie – 5,2 km. Prowadzić będzie od ul. Zawada-Szkolna do mostu w Cigacicach.

Wykonawcą obu odcinków będzie spółka Inwestycyjna Grupa Budowlana z Sosnowca. Wartość inwestycji to ok. 7 mln 257 tys. zł. W imieniu firmy umowę podpisał jej wiceprezes – Andrzej Rosiński. W imieniu miasta podpis złożył prezydent Janusz Kubicki.

- Nasza rowerostrada będzie spełniała wysokie standardy, będzie miała m.in. nawierzchnię bitumiczną oraz wygodne miejsca postojowe. Wykonawca powinien zakończyć realizację obu odcinków do września przyszłego roku – zapowiedział prezydent Kubicki.

Inwestycyjna Grupa Budowlana oficjalnie rozpocznie prace 8 stycznia 2018 r.

- Zaczniemy od prac porządkowych i pomiarów geodezyjnych. Ten wstępny etap inwestycji potrwa do końca marca – wyjaśnił dziennikarzom A. Rosiński.

(pm)