Cała sala pomagała!

1 luty 2019
Podczas niedzielnego koncertu na rzecz pogorzelców z Kiełpina udało się zebrać prawie 23 tys. zł. - Przerosło to nasze najśmielsze cele i oczekiwania! – cieszy się sołtyska Kiełpina Aneta Walczak. I dziękuje wszystkim za wsparcie.

- W oczach Justyny i Romana pojawiły się łzy szczęścia. Wiara w ludzi się opłaciła. Choć przed nimi jeszcze sporo pracy i wyrzeczeń, świat stał się dużo piękniejszy i pełen optymistycznych barw - mówi pani sołtys.

Rodzina z małym dzieckiem (drugie w drodze) straciła w pożarze dach nad głową. Ludzie o dobrych sercach skrzyknęli się i zorganizowali koncert charytatywny dla pogorzelców. - Jak coś runęło, trzeba to odbudować! Tylko nie wolno się poddawać i tracić nadziei. Ktoś coś powiedział, rzucił pomysł i prace nad koncertem ruszyły „pełną parą”. Pomogło miasto, mieszkańcy Kiełpina, sponsorzy. Bardzo wielu ludzi – opowiada A. Walczak. – Data, 27 stycznia i miejsce, sala w Ochli, zostały ustalone. Tylko jedno było niepewne, czy będzie frekwencja, czy ludzie dopiszą. Jeszcze 15 minut przed koncertem na sali było pusto, ale już po chwili brakowało miejsc siedzących i goście zaczynali się tłoczyć. Wstęp tylko i aż 10 zł, w formie cegiełki.

A w środku... Uczta dla ducha: występy solistów i zespołów, tańce, magiczny teatr. I przyjemności dla ciała: domowe wypieki, kawa i herbata, kiermasz rękodzieła, wszystko za symboliczne kwoty - Sprzedało się dosłownie wszystko! – nie kryje radości pani sołtys.

Najwięcej emocji przyniosły licytacje cennych gadżetów i usług. Największą kwotę – aż 650 zł – uzyskano za koszulkę Falubazu z autografami żużlowców.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przybyli na koncert i tak hojnie wsparli inicjatywę. Dziękują też zaproszonym gościom i sponsorom.

- Wszystkie pieniądze z tej i innych, wcześniejszych zbiórek zostały przekazane na konto Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” – dodaje A. Walczak.

 

*** Ważne! Pieniądze zbierane są nadal. Można je wpłacać na konto Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. Dane do przelewu darowizny (1 proc. podatku): Pomoc dla Justyny i Romana; KRS 0000318521; cel szczegółowy: Pogorzelcy z Kiełpina.

Pomóc można również dokonując wpłaty na subkonto Stowarzyszenia: ul. Bema 7/6 65-035 Zielona Góra; nr konta 94 1140 1850 0000 2096 6400 1145. A także poprzez portal https://zrzutka.pl/tgwt9e

(dsp)