Cała sala pomagała!

1 luty 2019
Podczas niedzielnego koncertu na rzecz pogorzelców z Kiełpina udało się zebrać prawie 23 tys. zł. - Przerosło to nasze najśmielsze cele i oczekiwania! – cieszy się sołtyska Kiełpina Aneta Walczak. I dziękuje wszystkim za wsparcie.

- W oczach Justyny i Romana pojawiły się łzy szczęścia. Wiara w ludzi się opłaciła. Choć przed nimi jeszcze sporo pracy i wyrzeczeń, świat stał się dużo piękniejszy i pełen optymistycznych barw - mówi pani sołtys.

Rodzina z małym dzieckiem (drugie w drodze) straciła w pożarze dach nad głową. Ludzie o dobrych sercach skrzyknęli się i zorganizowali koncert charytatywny dla pogorzelców. - Jak coś runęło, trzeba to odbudować! Tylko nie wolno się poddawać i tracić nadziei. Ktoś coś powiedział, rzucił pomysł i prace nad koncertem ruszyły „pełną parą”. Pomogło miasto, mieszkańcy Kiełpina, sponsorzy. Bardzo wielu ludzi – opowiada A. Walczak. – Data, 27 stycznia i miejsce, sala w Ochli, zostały ustalone. Tylko jedno było niepewne, czy będzie frekwencja, czy ludzie dopiszą. Jeszcze 15 minut przed koncertem na sali było pusto, ale już po chwili brakowało miejsc siedzących i goście zaczynali się tłoczyć. Wstęp tylko i aż 10 zł, w formie cegiełki.

A w środku... Uczta dla ducha: występy solistów i zespołów, tańce, magiczny teatr. I przyjemności dla ciała: domowe wypieki, kawa i herbata, kiermasz rękodzieła, wszystko za symboliczne kwoty - Sprzedało się dosłownie wszystko! – nie kryje radości pani sołtys.

Najwięcej emocji przyniosły licytacje cennych gadżetów i usług. Największą kwotę – aż 650 zł – uzyskano za koszulkę Falubazu z autografami żużlowców.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przybyli na koncert i tak hojnie wsparli inicjatywę. Dziękują też zaproszonym gościom i sponsorom.

- Wszystkie pieniądze z tej i innych, wcześniejszych zbiórek zostały przekazane na konto Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” – dodaje A. Walczak.

 

*** Ważne! Pieniądze zbierane są nadal. Można je wpłacać na konto Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. Dane do przelewu darowizny (1 proc. podatku): Pomoc dla Justyny i Romana; KRS 0000318521; cel szczegółowy: Pogorzelcy z Kiełpina.

Pomóc można również dokonując wpłaty na subkonto Stowarzyszenia: ul. Bema 7/6 65-035 Zielona Góra; nr konta 94 1140 1850 0000 2096 6400 1145. A także poprzez portal https://zrzutka.pl/tgwt9e

(dsp)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki