W Jeleniowie powrót Wojciecha Bortnowskiego

21 Kwiecień 2015
Niedziela, 19 kwietnia, 10.30, punkt biblioteczny. To już wieloletnia tradycja. W Jeleniowie, w niedzielę, po mszy, mieszkańcy maszerują na zebranie. Tym razem przybyło 58 osób.

Tyle też wydano kart do głosowania. Chętnych do bycia sołtysem przez kolejne cztery lata zgłosiło się troje: dotychczasowa sołtyska Bożena Kokocińska, Eleonora Augustyniak oraz poprzedni sołtys Wojciech Bortnowski. B. Kokocińska zdobyła 13 głosów, E. Augustyniak – 18, W. Bortnowski – 20.

- Nie prowadziłam żadnej kampanii. Przeżywałam dramaty rodzinne i nie miałam głowy do wyborczej agitacji – tłumaczyła nam przyczyny swej porażki B. Kokocińska.

Była już sołtyska nie żałuje swej decyzji sprzed dwóch lat, kiedy to obecny sołtys zrezygnował z urzędu.

- Musiałam awaryjnie ratować sytuację, nawet stołów biesiadnych szukałam po ludziach, bo mi nie przekazał. Przez ostatnie dwa lata wieś wzbogaciła się o namiot biesiadny na 80 osób. Zainstalowaliśmy nierdzewny płot wokół przydrożnego krzyża. Uporządkowaliśmy boisko – wspomina B. Kokocińska.

Zebranie w Jeleniowie miało wyłącznie wyborczy charakter. Pieniądze z Funduszu Integracyjnego wieś podzieliła na poprzednich spotkaniach