Mieszkańcy Jeleniowa mają świetlicę

8 Kwiecień 2019
Sołectwo ma swoją wymarzoną świetlicę! A dokładnie Centrum Rekreacyjno-Kulturalne, pięknie urządzone, naszpikowane ekologicznymi rozwiązaniami.

- To bardzo nowoczesny budynek, na miarę XXI wieku – nie kryje dumy sołtys Michał Kata. I wylicza ekologiczne rozwiązania zastosowane przy budowie CRK, są tu m.in. panele fotowoltaiczne, powierzchniowa pompa ciepła, rekuperator...

Technologia to jedno, ale estetyka i funkcjonalność jest równie ważna. Budynek kryje salę konferencyjno-bankietową, która pomieści 50 osób. Jest tu „sprytna”, mobilna ścianka składana, którą można podzielić dużą salę na dwie mniejsze. - Odpowiednio dobrana i stonowana kolorystyka wnętrza wraz z zewnętrznymi fasadami sprawiają, że budynek cieszy oko – uważa sołtys.

Inwestycja została zrealizowana z pieniędzy pochodzących z tzw. bonusu ministerialnego za zgodne połączenie miasta z gminą. Do zagospodarowania jest jeszcze teren wokół budynku. Mieszkańcom marzy się siłownia pod chmurką, plac zabaw, boiska sportowe, strefa grilla, widownia, droga dojazdowa z parkingiem... - Na to potrzeba jednak pieniędzy, bo te z bonusu sołectwa już się skończyły – mówi M. Kata.

(dsp)