W Drzonkowie dbaj o zdrowie swoje i rodziny

17 Czerwiec 2016
To będzie baaardzo zdrowa niedziela! Możemy się bezpłatnie zbadać, wyruszyć na rajd rowerowy, nasze dzieci aktywnie się pobawią. W samo południe rusza VII Lubuski Piknik Zdrowia.

Piknikować będziemy w ośrodku sportu, w Drzonkowie, w niedzielę, 19 czerwca, od 12.00 do 18.00. Impreza promuje zdrowy tryb życia, dlatego organizatorzy proponują zacząć ją też zdrowo i wyjątkowo, bo... rajdem rowerowym. – Spotkajmy się o 11.00, na pl. Bohaterów w Zielonej Górze i razem dojedźmy rowerami na piknik – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rowerem do Przodu. A już na miejscu, w Drzonkowie, rower będzie można wygrać w konkursie „Paszport Zdrowego Lubuszanina” – nagroda czeka na tych, którzy zbiorą specjalne pieczątki po wizycie na piknikowych stoiskach oraz ułożą najlepsze hasło promujący następny piknik.

Podczas pikniku będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad. - Zachęcamy Lubuszan do badań profilaktycznych oraz zadbania o zdrowie własne i najbliższych -dodaje marszałek Polak.

Na terenie ośrodka zaprezentuje się blisko 60 wystawców: szpitale, przychodnie, niepubliczne jednostki, NFZ, sanepid, stacja krwiodawstwa, organizacje zajmujące się ochroną zdrowia, doradcy żywieniowi, producenci zdrowej żywności i kosmetyków, kosmetyczki, fryzjerzy.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano mnóstwo atrakcji, będą gry, zabawy, konkursy, prezentacje dyscyplin sportowych, występy Domu Harcerza i Szkoły Tańca Gracja.

Na piknik będzie można też dojechać bezpłatnymi autobusami MZK linii nr 30 (pojadą według niedzielnego rozkładu jazdy).

Organizatorzy pikniku: Urząd Marszałkowski, WOSiR w Drzonkowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

(dsp)