Podstawówka w Drzonkowie ma już 70 lat!

6 Maj 2016
Okrągłe urodziny szkoła świętowała uroczyście. Były to chwile pełne różnorodności, interesujących spotkań, wspomnień, podróży w czasie, ciekawych konkursów i zabaw.

Uroczyste obchody rocznicy rozpoczęły się mszą św. w kościele w Drzonkowie. Uświetnił ją występ chóru szkolnego. Eucharystii przewodniczył absolwent szkoły, biskup Tadeusz Lityński. Później, w szkole, odbyła się uroczysta gala, którą rozpoczęła dyrektor Jolanta Szlachetka. Prezentacja multimedialna przeniosła gości w czasy powojenne i krok po kroku, dekada po dekadzie, przybliżała do czasów obecnych. Wielu nie kryło wzruszenia, absolwenci szukali na zdjęciach kolegów i siebie. - Powiem bardzo osobiście. Nie byłoby dzisiaj biskupa Tadeusza, gdyby nie szkoła podstawowa w Drzonkowie, gdyby nie wspaniali nauczyciele i pracownicy, gdyby nie moja wychowawczyni Jadwiga Kordus – mówił biskup Lityński.

Przedstawienie grupy teatralnej Sowizdrzałki po raz kolejny pozwoliło na podróż w czasie. I znów pojawiły się retrospekcje wspomagane niezwykłą galerią zdjęć z siedmiu dekad. - Nasza placówka rozwijała się dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, motywacji dyrektorów, oddaniu pracowników, współpracy rodziców i przyjaciół – wspominają w szkole. – I dziś mamy współpracujące z nami stowarzyszenia w Raculi i Drzonkowie, straż pożarną zawsze chętną do pomocy, wspaniały klub krótkofalarski. A festyn pokazał, że rodzice są z nami, lubią się bawić i brać udział w takich przedsięwzięciach. Warto wspomnieć profesjonalnie przygotowane biegi, występy dzieci wciągające do wspólnego śpiewania szlagierów z siedmiu dekad, zabawy dla najmłodszych... to wszystko sprawiło, że kolejny raz impreza odniosła sukces!

(spd)