Podstawówka w Drzonkowie ma już 70 lat!

6 Maj 2016
Okrągłe urodziny szkoła świętowała uroczyście. Były to chwile pełne różnorodności, interesujących spotkań, wspomnień, podróży w czasie, ciekawych konkursów i zabaw.

Uroczyste obchody rocznicy rozpoczęły się mszą św. w kościele w Drzonkowie. Uświetnił ją występ chóru szkolnego. Eucharystii przewodniczył absolwent szkoły, biskup Tadeusz Lityński. Później, w szkole, odbyła się uroczysta gala, którą rozpoczęła dyrektor Jolanta Szlachetka. Prezentacja multimedialna przeniosła gości w czasy powojenne i krok po kroku, dekada po dekadzie, przybliżała do czasów obecnych. Wielu nie kryło wzruszenia, absolwenci szukali na zdjęciach kolegów i siebie. - Powiem bardzo osobiście. Nie byłoby dzisiaj biskupa Tadeusza, gdyby nie szkoła podstawowa w Drzonkowie, gdyby nie wspaniali nauczyciele i pracownicy, gdyby nie moja wychowawczyni Jadwiga Kordus – mówił biskup Lityński.

Przedstawienie grupy teatralnej Sowizdrzałki po raz kolejny pozwoliło na podróż w czasie. I znów pojawiły się retrospekcje wspomagane niezwykłą galerią zdjęć z siedmiu dekad. - Nasza placówka rozwijała się dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, motywacji dyrektorów, oddaniu pracowników, współpracy rodziców i przyjaciół – wspominają w szkole. – I dziś mamy współpracujące z nami stowarzyszenia w Raculi i Drzonkowie, straż pożarną zawsze chętną do pomocy, wspaniały klub krótkofalarski. A festyn pokazał, że rodzice są z nami, lubią się bawić i brać udział w takich przedsięwzięciach. Warto wspomnieć profesjonalnie przygotowane biegi, występy dzieci wciągające do wspólnego śpiewania szlagierów z siedmiu dekad, zabawy dla najmłodszych... to wszystko sprawiło, że kolejny raz impreza odniosła sukces!

(spd)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki