Kiedyś u nas, dziś w Oxfordzie

14 luty 2015
W Gimnazjum w Drzonkowie odbyło się spotkanie uczniów z absolwentem szkoły. Gościem spotkania był pan Maksymilian Brzezicki, który po ukończeniu gimnazjum i liceum ogólnokształcącego, rozpoczął studia na Oxfordzie, jednej z najbardziej cenionych uczelni w Wielkiej Brytanii.

Na początku pan Brzezicki opowiadał, jak dobrze i miło wspomina naszą szkołę. Mówił nam o swoim życiu na uczelni i o skutecznych metodach uczenia się. Przygotował prezentację, w trakcie której pokazał nowoczesne sposoby badania pracy mózgu człowieka, w różnych warunkach, za pomocą przenośnego aparatu EEG. Miało to uświadomić nam, jak wysiłek fizyczny wpływa na organizm i jakie możliwości diagnostyczne oferuje technika współczesnym lekarzom.

W drugiej części spotkania mogliśmy zapytać gościa o interesujące nas kwestie. Dowiedzieliśmy się, że ulubionymi przedmiotami pana Brzezickiego w gimnazjum były język polski, historia, a później chemia i fizyka. Natomiast najbardziej preferowanymi przez niego i polecanymi nam sposobami uczenia się jest redagowanie notatek i zapisywanie ich na małych karteczkach, robienie map myśli i mówienie do siebie.

Na koniec naszego spotkania pan Brzezicki, podzielił się z nami złotą myślą, którą kieruje się w swoim życiu, a która brzmi: „Chcieć to móc”!

Katarzyna Łęczycka, Karolina Źrubek, uczennice klasy II a