Jeździeckie centrum jest w Drzonkowie!

22 Listopad 2017
Komfortowa dla jeźdźca i konia, z nawierzchnią jak na olimpijskich obiektach – to nowa hala do jeździectwa w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji czyni go kompletnym i gotowym do rozgrywania zawodów przez cały rok.

- Powstał pomysł, żeby pomiędzy starymi stajniami wybudować nową halę. Osiągnęliśmy maksymalną szerokość 20 m i długość 70 m – wyjaśnia Leszek Sobecki, kierownik działu technicznego WOSiR Drzonków. Na więcej architekci nie mogli sobie pozwolić, bo za halą są stawy. Obiekt jest jednak skrojony na miarę, z niewielkimi trybunami i zapleczem, które jeszcze zostanie odświeżone. - Budynek, który jest przeznaczony do remontu, nazywał się kiedyś „Hotel na sianie”. W przyszłości będzie służył klubowi, zawodnikom i będzie ściśle związany z budynkami jeździeckimi. Planujemy też lekką modernizację stajni – dodaje Sobecki.

Z hali będą korzystać zarówno jeźdźcy, jak i pięcioboiści. Jednym z pierwszych, który sprawdził nowy parkur, był olimpijczyk Szymon Staśkiewicz. Pięcioboista w świetnym stylu pokonywał przeszkody, ale gdy poprzeczka poszła już naprawdę wysoko, na parkurze został tylko Michał Knap. Mistrz kraju z 2016 r., we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, uświetnił otwarcie obiektu znakomitymi skokami. Takie popisy będzie można teraz oglądać przez cały rok.

- Jeździectwo miało szczególnie duży problem w okresie jesienno-zimowym i ta hala niweluje ten problem – zapewnia Bogusław Sułkowski, dyrektor WOSiR-u. Ośrodek ma teraz dwa hipodromy zewnętrzne i dwie hale. Nowa hala pozwala na rozgrywanie zawodów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. - Jej zaletą jest profesjonalna nawierzchnia, taka jak na obiektach olimpijskich. Ona zapewnia bezpieczeństwo i jeźdźcowi, i koniowi – zaznacza Sułkowski. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 mln 149 tys. 637 zł. Obiekt sfinansowały: miasto Zielona Góra, Ministerstwo Sportu i Turystyki, województwo lubuskie i WOSiR Drzonków.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki