Drzonkowskiemu WOSiR-owi stuknęło 40 lat!

10 Czerwiec 2016
W sobotę, w ośrodku sportu, wielka, urodzinowa gala! – To będzie spotkanie wszystkich przyjaciół Drzonkowa – zaprasza na dwugodzinną uroczystość, pełną muzyki i sportu, szef ośrodka Bogusław Sułkowski.

Początek gali o 19.00. Z okazji okrągłej, 40. rocznicy istnienia ośrodka, wyświetlone zostaną materiały przypominające jego historię i czas transformacji. Otwarta zostanie wystawa obrazująca najważniejsze wydarzenia i ludzi związanych z ośrodkiem, jego przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Najdłużsi stażem pracownicy i związane z ośrodkiem osoby otrzymają pamiątkowe medale. Zostaną też przyznane odznaczenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Całości towarzyszyć będą występy artystyczne, m.in. z udziałem Krzysztofa Kiljańskiego i specjalne pokazy sportowe tenisistów stołowych oraz szermierzy z ZKS Drzonków. Wszystko w muzycznej oprawie Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego pod batutą prof. Jerzego Szymaniuka.

- Ośrodek miał swoje wzloty i upadki. Najtrudniejsze była lata 90., kiedy obiekty przejął na trzy miesiące Centralny Ośrodek Sportu, po czym się wycofał. Ośrodek został dosłownie i w przenośni zamknięty na kłódkę. Na szczęście ostatnio nadeszły lata świetności i miejsce odzyskało swój status europejskiego ośrodka sportu. Obecnie jest rozpoznawalną marką województwa. Udało się też w 90 procentach zmodernizować to miejsce. Do zrobienia pozostały pełnowymiarowa hala jeździecka, boiska piłkarskie, termomodernizacja kilku budynków. Do 2020 r. będziemy już mieli ośrodek kompletny – podsumowuje dyrektor Sułkowski.

Sympatycznym akcentem podczas gali będzie wręczenie medali najlepszym młodzieżowym pięcioboistom w Europie, w konkurencjach indywidualnych i drużynowych mężczyzn.

(kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki