Drzonków. Konsultacje społeczne o drogach

26 Maj 2023
W środę (24.05) w świetlicy sołeckiej w Drzonkowie, odbyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami poświęcone sposobowi równania, remontowi i naprawie dróg gruntowych. Urzędnicy musieli odpowiadać na trudne pytania.

Mieszkańcy wzięli urzędników w krzyżowy ogień pytań. Prosili, aby zrezygnować z tzw. doraźnych napraw. Zwracali też uwagę na potrzebę stworzenia harmonogramu remontu i budowy dróg z podziałem na lata. – Róbmy mniej, a dobrze – apelowali mieszkańcy sołectw.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć szefów zielonogórskich sołectw. - Chciałam posłuchać, czy zmieni się sposób i częstotliwość remontu naszych dróg, nierzadko szutrowych - mówiła Irena Przybyłek, sołtyska Starego Kisielina.

- Mieszkańcy i sołtysi oczekują na harmonogram napraw dróg gruntowych, bo dzięki temu będą wiedzieć, kiedy mogą spodziewać się w swoim sąsiedztwie sprzętu, który wyrówna drogę  -  przekonuje Sebastian Jagiełowicz, przewodniczący zarządu Dzielnicy Nowe Miasto. – To ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, bo po deszczach i opadach śniegu są w gorszym stanie. Priorytetowe inwestycje drogowe ustaliliśmy podczas połączenia z miastem. Pozostałe wykonujemy na wniosek mieszkańców w określonej kolejności.

Klaudia Baranowska, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto: - Warto podkreślić, że każde sołectwo na zebraniach z mieszkańcami samodzielnie decyduje o kolejności remontu dróg gruntowych.

Podsumowujące otwarte spotkanie z mieszkańcami planowane jest w grudniu, także w świetlicy w Drzonkowie.

(rk)