Brawo! Nasi idą do okręgówki!

13 Czerwiec 2019
Drzonkowianka Inspiracja-wnetrza.pl Racula najlepsza w grupie I zielonogórskiej A-klasy, zaś Zorza Ochla bezkonkurencyjna w grupie III. Obie zielonogórskie drużyny zobaczymy w przyszłym sezonie w klasie okręgowej.

Dla Drzonkowianki to pierwszy awans na ten szczebel rozgrywek w historii klubu. Nic dziwnego, że spotkaniu ze Spartą Nietkowice towarzyszyła atmosfera wielkiego wyczekiwania. Na trybunach było słychać głośny doping od początku spotkania. Eksplozja radości nastąpiła w 16. minucie, gdy bramkarza rywali pokonał Mateusz Czarny. Euforia rosła, gdy jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Roland Kifert. Wynik meczu ustalił niezmordowany tego dnia Jacek Hajdasz, który w 67. min. zdobył gola na 3:0. – Mieliśmy rachunki do wyrównania, jesienią przegraliśmy z nimi 1:5 i chcieliśmy się zrewanżować – wyznał strzelec trzeciego gola, dla którego to nie pierwszy awans w przygodzie z piłką. – Był Czerwieńsk, Przylep i Falubaz, więc chyba czwarty – próbował doliczyć się Hajdasz. – Ja nie pamiętam, który to mój awans, stary już jestem – żartował Damian Perwiński, bramkarz Drzonkowianki, który przyłączył się do rozmowy.

Po końcowym gwizdku rozpoczęła się feta! Nic dziwnego, że trenerowi Drzonkowianki, po meczu w Starym Kisielinie, łza zakręciła się w oku. – Myślę, że moje ciśnienie to teraz 500 na 500, ale jestem przeszczęśliwy. Napisałem historię, wielką przyjemnością było pracować z takim zespołem – mówił wyraźnie wzruszony Damian Sarnecki. Żywo dopingujący przez cały mecz kibice uraczyli swoich ulubieńców szampanem, były też fajerwerki i race. – Chyba od 1,5 roku nie przegraliśmy na tym boisku, jest zaczarowane – dodaje Sarnecki. Czary były też przez sporą część rundy wiosennej, gdy Drzonkowianka nie mogła wygrać meczu. Marcowo-kwietniowa seria pięciu remisów kosztowała nawet na chwilę utratę pozycji lidera, ale przeciwnicy też się mylili. Najgroźniejszego z nich, Zorzę Mostki, zielonogórzanie pokonali w maju 3:0, dając jasny sygnał, że kryzys został zażegnany. Drzonkowianka wskoczyła ponownie na fotel lidera, którego już nie oddała. - Uważam, że te zremisowane mecze dały nam mistrzostwo, bo w nich przegrywaliśmy, a jednak zdołaliśmy się podnieść – ocenił R. Kifert, snajper Drzonkowianki. Jako jeden z kluczy do sukcesu podał atmosferę i ciężką pracę na treningach.

Drzonkowianka od początku sezonu mówiła głośno o aspiracjach sięgających klasy okręgowej. Inny kierunek obrali w Ochli. Zorza, która przed rokiem spadała z okręgówki, nic nie mówiła o powrocie. – Nauczyłem się już wielokrotnie, że w tym sporcie potrzebna jest pokora. Zapowiedzi i „szabelkowanie” nie zawsze kończyły się dobrze – stwierdził Michał Grzelczyk, trener Zorzy, który już poczynił ruchy transferowe, a zmiany określa mianem liftingu, który wynika z odmłodzenia części składu. – Przyjdzie do nas dwóch zawodników Alfy Jaromirowice, czyli Sebastian Hausler i Kamil Konopacki, dwóch graczy z Przylepu, których nazwisk jeszcze nie zdradzę, dodatkowo pojawi się młody chłopak - Emil Tesarczyk z Falubazu, wraca też Radek Słonecki – wylicza M. Grzelczyk, który uważa, że drużyna w nowym sezonie dostarczy kibicom sporo radości. O tym samym myślą w Drzonkowiance. Celem beniaminka będzie utrzymanie. – Jeżeli będę dalej trenerem, to mam listę ludzi, których chciałbym widzieć w zespole – kończy D. Sarnecki.

Przed obiema drużynami ostatnia kolejka A-klasy. Szczegóły w rubryce „Weekend kibica”.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki