Uwaga, kierowcy! Objazdy do sołectw

17 luty 2016
Drogowcy budują przejścia dla zwierząt nad drogą ekspresową S3. Z powodu prac wytyczono objazdy na trasie Racula – Niedoradz.

Uciążliwości związane z robotami budowlanymi, dotknęłyby głównie mieszkańców sołectw Drzonków, Sucha i Ługowo. By im zapobiec, wykonawca robót - firma Budimex - postanowiła zmienić organizację ruchu na drodze z Raculi do Niedoradza. Zmiany ilustruje zamieszczona obok mapka.

* Droga będzie całkowicie zamknięta jeszcze do niedzieli, 21 lutego. W tym czasie ruch z Raculi do Suchej i Ługowa oraz do Niedoradza przez Zatonie (i w drugą stronę), odbywa się zgodnie z wytyczonymi objazdami.

* Od poniedziałku, 22 lutego, od godz. 7.00 do 16.00-17.00 (do czasu wykonaniu przejść dla zwierząt) nastąpi całkowite zamknięcie drogi. W tym czasie ruch z Raculi do Suchej, Ługowa oraz do Niedoradza przez Zatonie (i w drugą stronę), odbywa się zgodnie z wyznaczonymi objazdami.

* Od poniedziałku, 22 lutego, po godz. 17.00 (do czasu wykonania przejść dla zwierząt) przywracana będzie pierwotna organizacja ruchu.

Prace przy budowie S3 na odcinku Sulechów – Nowa Sól idą pełną parą – płyną informacje z lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Widać to szczególnie na trasie z Sulechowa do Zielonej Góry, gdzie m.in. trwa stawianie filarów pod budowę nowego mostu na Odrze. Z kolei na odcinku Zielona Góra – Niedoradz, drogowcy rozebrali ekrany ochronne na wysokości os. Pomorskiego w Zielonej Górze.

W Zielonej Górze trwają też przygotowania do budowy łącznika drogowego - z os. Pomorskiego do węzła północnego. Inwestycja ta, współfinansowana przez miasto, pozwoli na szybki przejazd z os. Pomorskiego i Starego Kisielina w kierunku Trasy Północnej i Przylepu.

(red)