Uwaga, kierowcy! Objazdy do sołectw

17 luty 2016
Drogowcy budują przejścia dla zwierząt nad drogą ekspresową S3. Z powodu prac wytyczono objazdy na trasie Racula – Niedoradz.

Uciążliwości związane z robotami budowlanymi, dotknęłyby głównie mieszkańców sołectw Drzonków, Sucha i Ługowo. By im zapobiec, wykonawca robót - firma Budimex - postanowiła zmienić organizację ruchu na drodze z Raculi do Niedoradza. Zmiany ilustruje zamieszczona obok mapka.

* Droga będzie całkowicie zamknięta jeszcze do niedzieli, 21 lutego. W tym czasie ruch z Raculi do Suchej i Ługowa oraz do Niedoradza przez Zatonie (i w drugą stronę), odbywa się zgodnie z wytyczonymi objazdami.

* Od poniedziałku, 22 lutego, od godz. 7.00 do 16.00-17.00 (do czasu wykonaniu przejść dla zwierząt) nastąpi całkowite zamknięcie drogi. W tym czasie ruch z Raculi do Suchej, Ługowa oraz do Niedoradza przez Zatonie (i w drugą stronę), odbywa się zgodnie z wyznaczonymi objazdami.

* Od poniedziałku, 22 lutego, po godz. 17.00 (do czasu wykonania przejść dla zwierząt) przywracana będzie pierwotna organizacja ruchu.

Prace przy budowie S3 na odcinku Sulechów – Nowa Sól idą pełną parą – płyną informacje z lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Widać to szczególnie na trasie z Sulechowa do Zielonej Góry, gdzie m.in. trwa stawianie filarów pod budowę nowego mostu na Odrze. Z kolei na odcinku Zielona Góra – Niedoradz, drogowcy rozebrali ekrany ochronne na wysokości os. Pomorskiego w Zielonej Górze.

W Zielonej Górze trwają też przygotowania do budowy łącznika drogowego - z os. Pomorskiego do węzła północnego. Inwestycja ta, współfinansowana przez miasto, pozwoli na szybki przejazd z os. Pomorskiego i Starego Kisielina w kierunku Trasy Północnej i Przylepu.

(red)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki