Rondo pod Zatoniem. Wielki objazd

26 Kwiecień 2015
Kierowco, uważaj! Od poniedziałku nie dojedziesz do Kożuchowa przez Jędrzychów. Z powodu budowy ronda pod Zatoniem, czekają nas objazdy. Lepiej uważać, bo można nadłożyć wiele kilometrów.

Bez objazdów nie dojedziemy z Kiełpina do Drzonkowa czy z Jędrzychowa do Zatonia.

Skrzyżowanie dróg Drzonków-Kiełpin i Jędrzychów-Zatonie od dwóch miesięcy opanowali drogowcy. Trwa tam budowa ronda, które wyeliminuje liczne zdarzające się tutaj stłuczki i wypadki. Do tej pory, mimo prowadzonych robót, kierowcy mogli przejechać przez skrzyżowanie. Od poniedziałku to się zmieni.

- Do końca prac zostało nieco ponad miesiąc. Na tym etapie inwestycji, część budowy musimy wyłączyć z ruchu, bo inaczej nie da się ronda zbudować. Z góry przepraszam kierowców za utrudnienia i apeluję o ostrożną jazdę. Objazd powinien potrwać około dwóch tygodni – informuje Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami.

* Wybierasz się do Kożuchowa? Nie jedź przez Jędrzychów, bo szosa za tą dzielnicą od poniedziałku będzie ślepą ulicą. Już wcześniej musisz wybrać drogę i pojechać ul. Wrocławską przez Raculę i Drzonków. Na budowanym rondzie możesz skręcić jedynie w lewo, na Zatonie.

* Mieszkasz w Zatoniu? Pamiętaj, do centrum pojedziesz dłużej, bo na rondzie możesz skręcić jedynie w kierunku Drzonkowa i Raculi.

* Mieszkasz w Kiełpinie? Masz do wyboru jedynie trasę przez Ochlę - ul. Botaniczną dotrzesz do centrum. Jadąc w drugą stronę, do Kiełpina dojedziesz jedynie przez Ochlę. A jak już ktoś chce dojechać z Kiełpina do Drzonkowa, musi nadłożyć sporo drogi.

Roboty, za ok. 1,2 mn zł, prowadzi firma Infrakom z Kościana. Prace powinny się zakończyć do końca maja. Wokół ronda budowana jest też ścieżka rowerowa. Na razie rowerzystom na niewiele się przyda, jednak w przyszłości będzie fragmentem rowerostrady prowadzącej m.in. do parku w Zatoniu.

(tc)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki