Przetarg na obwodnicę południową

22 Kwiecień 2016
Zabieramy się za budowę traktu okalającego Zieloną Górę od południa. W ubiegły piątek miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ponad 12 kilometrów drogi.

W ogłoszeniu o zamówieniu czytamy o szczegółach inwestycji. Główne zadanie przyszłego wykonawcy robót to zaprojektowanie i budowa południowej obwodnicy miasta, w ciągu drogi krajowej, od skrzyżowania drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 282, do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 297 z drogą wojewódzką nr 282.

Długość drogi to ok. 12,7 km. W zamówieniu są podane jej główne parametry techniczne, takie jak m.in. prędkość projektowa – 80 km/h, prędkość miarodajna – 100 km/h, ilość jezdnie – 1, ilość pasów ruchu – 2, szerokość pasa ruchu – 3,5 m, szerokość pobocza – 1,5 m.

Do tego dochodzi m.in. budowa dróg wewnętrznych i zjazdów, przebudowa istniejącego skrzyżowania na rondo oraz wybudowanie dwóch nowych rond, budowa chodników i ścieżek rowerowych, budowa pięciu przejazdów gospodarczych i przepustów pełniących również funkcję przejść dla zwierząt, wykonanie barier ochronnych, balustrad, oświetlenia, budowa systemu odwadaniania, usunięcie i nasadzenie drzew i krzewów.

Szacunkowa wartość zamówienia, bez VAT to 126 mln zł, termin realizacji - 54 miesiące od udzielenie zamówienia.

(red)