Kolejne spotkanie. Kierunek – Barcikowice!

12 luty 2013
W Barcikowicach aż gwarno. Na słupach ogłoszeniowych, przystankach a nawet w płotach pojawiły się plakaty. W piątek kolejne 12 spotkanie „połączeniowe”.

Rozpoczęło się w Janach. Jeszcze pod koniec listopada ubiegłego roku pracownicy Biura Analiz i Rozwoju przy Urzędzie Miasta wyruszyli w teren. Informowano i wieszano plakaty o spotkaniach „połączeniowych”. Wszystko po to by mieszkańcy przychodzili rozmawiać o ewentualnym mariażu dwóch samorządów i wydaniu pieniędzy z funduszu integracyjnego.
Wtorek. Barcikowice. Przy głównej ulicy pracownicy biura miasta wrzucali do skrzynek lub doręczali osobiście ulotki informacyjne. – Jest 10.00 i nie liczymy, że spotkamy zbyt wielu mieszkańców – mówi Stanisław Domaszewicz. - Z każdym chętnie dyskutujemy by przekonać ludzi do obecności na spotkaniach „połączeniowych”- frekwencja jest najważniejsza.

Ekipa ulotkowa zatrzymała się przy ładnym ogrodzeniu. Po krótkiej chwili podchodzi do niej gospodarz posesji i wywiązuje się ożywiona dyskusja.
-Informujemy o spotkaniu dotyczącym połączenia miasta z gminą, które zaplanowano już na 15 lutego. – Zależy nam na państwa obecności - tłumaczą.
- Na pewno będę na tym spotkaniu, może uda się zrobić coś razem tzn. my z Barcikowic, Zatonie i Marzęcin. Myślimy o orliku – to może być nasze większe wspólne działanie. Z drugiej strony najważniejsze są jednak drogi, bo tutaj to prawdziwy koszmar mówi Henryk Stec.
Przypomnijmy: w ramach Funduszu Integracyjnego Barcikowicom przysługuje 31,9 tys. zł.

Do tej pory po akcjach informacyjnych zorganizowano 11 spotkań władz miasta Zielonej Góry, z mieszkańcami gminy. Pozostało jeszcze pięć takich spotkań jak w Barcikowicach,

(kg)

Artykuły powiązane: 

Harmonogram spotkań z mieszkańcami

Janusz Kubicki rusza na wieś, chce spotkać się z mieszkańcami wszystkich sołectw. Bo czas najwyższy podsumować tegoroczny Fundusz Integracyjny, rozliczyć się z wykonanych zadań. Warto przyjść na spotkanie!
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki