Zwiedzaj Zieloną Górę ze smartfonem

10 Styczeń 2024
Visit Zielona Góra uruchomiła nową aplikację turystyczną na smartfony, dzięki której zwiedzanie miasta stanie się jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze.

- To zupełnie nowe narzędzie, które pozwoli na lepszą promocję Zielonej Góry. Zachęcam wszystkich do wypróbowania - przekonuje Hubert Małyszczyk, kierownik Informacji Turystycznej. Jak wyglądają szczegóły?

Z aplikacją Visit Zielona Góra zwiedzisz najciekawsze atrakcje, podążając przygotowanymi szlakami tematycznymi, nordic walking, czy udając się na wycieczkę rowerową.

- Na pewno warto zwrócić uwagę na nasze trasy tematyczne, np. śladami zielonogórskich murali. Albo na bachusikową trasę, gdzie dodatkowo przygotowaliśmy dla użytkowników minigrę, w której zbiera się punkty. Albo na szlak winiarski, gdzie naniesione są ważne historyczne obiekty nawiązujące do winnych tradycji miasta - wylicza H. Małyszczyk.

Absolutną nowością jest także stworzona przy współpracy z urzędem miasta oraz Towarzystwem Miłośników Zielonej Góry „Winnica” nowa trasa na podstawie audiobooka będącego kontynuacją powieści kryminalnej retro „Wzgórze Piastów”. Słuchając historii napisanej przez pisarza Krzysztofa Koziołka można wybrać się na spacer, podczas którego poznamy ciekawostki dotyczące dawnego Grünbergu.

- To dopiero początek, z biegiem czasu będziemy rozbudowywali treści dostępne w aplikacji - zapowiada H. Małyszczyk. Program jest dostępny do pobrania na stronie Visit Zielona Góra. Narzędzie współpracuje z systemem Android oraz iOS.

(md)